logo itpoint.cz

US West zlepší tísňové volání

US West vynaloží 40 milionů dolarů na zvýšení spolehlivosti svého systému tísňového volání

US West oznámil v pátek, že vynaloží 40 milionů dolarů na vylepšení svého systému tísňového volání 911 a své telefonní sítě v problematických částech Colorada.

Plán pramení z dohody dosažené v loňském roce mezi Baby Bell (místní telefonní operátoři v USA) a státními regulátory, ve kterém U S West osvědčil cenovou pružnost slibem 124 milionů dolarů na výhody klientů.

U S West, který byl předešlý měsíc donucen zaplatit 12.8 milionů dolarů na refundacích zákazníkům, uvedl záměr utratit 2.5 milionu dolarů na zrychlení hovorů do centrál 911 a vylepšit směrování volání na 911 pro překonání poruch a přerušení kabelů.

U S West vydá 24 milionů dolarů za nové vybavení a optické kabely ve venkovských oblastech. Opravy by učinily asi 100,000 venkovských linek méně závislých na nespolehlivých rádiových spojeních.

"Pokud rádiový spoj selže, a tato technologie je dnes už trochu stará a snadno zranitelná, získají druhou přenosovou cestu prostřednictvím vlákna pro přesměrování volání," řekl mluvčí komise pro veřejné služby Colorada Terry Bote. "Nyní budete mít schopnost obejít problém a tak zabránit výpadku."

Zbytek z 40 milionů dolarů bude použit na zdokonalení současných optických kabelů mezi Trinidadem a Colorado Springs podél mezistátní dálnice 25 a mezi Denverem a Sterlingem.

Článek ze dne 8. února 2000 - úterý