logo itpoint.cz

Vyšla nová hvězda na nebi zpravodajství o IT

Chcete dostávat kvalitní odborný měsíčník o informačních technologiích? Že už nemáte další peníze v rozpočtu? Není problém, s tím se počítá.

Naši čtenáři, hledající odborné informace, měli obvykle doposud v tuzemsku dvě hlavní možnosti. Buď si zakoupili odborný časopis na křídovém papíře za příslušnou větší než malou cenu a tím získali informace využitelné bez potřeby počítače, navíc snadno archivovatelné, anebo navštívili některý informační server, jako je třeba ten náš. Informace získáte bezplatně, v aktuální podobě, pro čtení a archivaci ale potřebujete počítač, někdy i tiskárnu.

Vydavatelství Vogel publishing (Chip, Level aj.) začalo vydávat specializovaný měsíčník IT-NET. Jeho první "ostré" dvojčíslo je rozesíláno v těchto dnech. Ano, rozesíláno, protože právě způsob distribuce je to, co stojí za zmínku. Podobně jako u informačních serverů totiž můžete získat výtisk zdarma, přitom jde ale o dílo kvalitní jak obsahově, tak i graficky. Divíte se, jak je to možné? Podobně jako internetové servery i tento časopis žije z reklamy. Samozřejmě důležité je i zázemí zavedeného vydavatelství. Zatím jsme se s takovým druhem odborných tiskovin mohli setkat v zahraničí, u nás jde o jednu z prvních vlaštovek. V žádném případě také reklama nevytěsňuje zajímavý obsah.

A jak se můžete i vy zařadit mezi odborníky-abonenty? Stačí vyplnit dotazník.

Článek ze dne 6. ledna 2000 - čtvrtek