Vzrostou od příštího roku ceny za telefonní hovory ?

Český Telecom již brzy předloží ke schválení cenové úpravy. Zvýšení cen se může pohybovat v rozpětí 1 - 4 %, což umožňuje rozhodnutí ČTÚ. Konkurenti již pomalu odkrývají své karty ...

Český Telecom, který provozuje čtyři miliony pevných linek předloží v nejbližší době ke schválení cenové úpravy. Zvýšení cen se může pohybovat v rozpětí 1 - 4 %, což umožňuje rozhodnutí ČTÚ. S cenami pro příští rok by měla být veřejnost seznámena do konce listopadu.

Dosud Český Telecom vždy požadoval maximální zvýšení cen povolené regulátorem - obdobným způsobem bude patrně postupovat také nyní. Nepřímo to vyplývá i z vyjádření tiskového mluvčího. Kdybychom zvedli ceny o čtyři procenta, nebude to dramatické zdražení, prohlásil Vladan Crha.

Od ledna 2001 budou moci nabízet hlasové služby i konkurenční firmy, což ČT vystaví většímu tlaku konkurence a bude muset nabídnout svým zákazníkům odpovídající služby.

Český Telecom proto připravuje několik tarifních programů, které budou šité na míru různým skupinám zákazníků. Ti, kteří telefonují málo, by si mohli zvolit nízký měsíční poplatek za pronájem pevné linky. Více by se jim však zdražily provolané impulsy.

Aliatel už oznámil, že bude svým klientům účtovat impulsy po vteřinách, a ne po minutách, jak byli dosud zvyklí. Bezplatně také každý měsíc dostanou výpis o všech uskutečněných hovorech (ČT za tuto službu zatím účtuje pevnou sazbu 33 korun a 60 haléřů za každou účetní položku).

Globix chce nabídnout levnější tarify, pokud uzavře s Telecomem výhodnou propojovací smlouvu. Naše ceny mohou být o desítky procent nižší než konkurenční, uvedl šéf Globixu Richard Pinc.

Nečekám, že se ceny telekomunikačních služeb příští rok sníží, uvedl k nabídce společností ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík. Řekl, že uvolnění trhu v odvětví telekomunikací brání především nepřenositelnost čísla.

Článek ze dne 16. listopadu 2000 - čtvrtek

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

Profesionální bezdrátový prezentační sys...

Bezpečný a transparentní FORPSI cloud

Výzva operátorům ke změně cenové politik...

Budeme mít férové operátory i ceny za mo...

Ne všechna volání z ciziny jsou roaminge...

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...