Zájem o České radiokomunikace stoupá - hlásí se už asi deset zahraničních investorů

Podle Fondu národního majetku má o 51 % podíl státu v Českých radiokomunikacích zájem deset investorů. Vláda však zřejmě ani v prosinci nerozhodne o novém vlastníkovi. Původně měl být přitom znám již v září.

Podle Fondu národního majetku má o 51 % podíl státu v Českých radiokomunikacích zájem deset investorů. Vláda však zřejmě ani v prosinci nerozhodne o novém vlastníkovi. Původně měl být přitom znám již v září.

Podle tiskové mluvčí FNM rozesílá již privatizační poradce informační memorandum zájemcům, kteří uhradili vstupní poplatek 3000 dolarů. Předběžné nabídky mu mohou zájemci předložit nejpozději do 4. prosince 2000. Podle atraktivity předběžných nabídek vybere meziresortní vyhodnocovací komise pro privatizaci Českých Radiokomunikací ve spolupráci s privatizačním poradcem užší okruh uchazečů. Ti by své závazné nabídky měli předložit v lednu. Vlastní privatizaci nejvíce zdrželo vypořádání kompenzace za opci na zvýšení podílu v mobilním operátoru RadioMobil konsorciem CMobil. Dohoda o vyplacení kompenzace ve výši 550 miliónů dolarů mezi CMobilem a ČRa se již uskutečnila a firma by měla prostředky zaúčtovat ještě letos. Jména uchazečů o České Radiokomunikace nebyla dosud zveřejněna, přdpokládá se však, že mezi nimi nebudou cybět Deutsche Telekom, Tele Danmark, francouzská Vivendi, Telecom Italia, americké fondy EMP a Hicks, Muse, Tate & Furst. Zkomplikovat privatizaci nejen Českých Radiokomunikací, ale i Českého Telecomu může dodatek obchodního zákoníku, který vstoupí v platnost od 1. ledna 2001. Zájemce o majoritu bude totiž muset nabídnout odkup akcií menšinovým vlastníkům. To s největší pravděpodobností ovlivní i cenu, kterou budou investoři ochotni zaplatit.

Článek ze dne 21. listopadu 2000 - úterý

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Aktuální články

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Jaká jsou rizika nepromyšleného výběru ř...

Digitalizace v IT průmyslu je klíčovým t...

NEN představuje inovace v tunelování IT ...

HSI potvrzuje své přední postavení na tr...