logo itpoint.cz

Zájem studentů o problematiku nových technologií v oblasti telekomunikací neustále roste

Celkem 244 studentů vysokých škol z celé České republiky se přihlásilo do soutěže v rámci vzdělávacího projektu STEP AHEAD, který již třetím rokem pořádá akciová společnost ČESKÝ TELECOM.

Celkem 244 studentů vysokých škol z celé České republiky se přihlásilo do soutěže v rámci vzdělávacího projektu STEP AHEAD, který již třetím rokem pořádá akciová společnost ČESKÝ TELECOM.

Z celkového počtu přihlášených studentů pak bude na základě předem daných kritérií vybráno 48 finalistů, kteří budou soutěžit ve 12 čtyřčlenných družstvech. Finále se uskuteční v termínu od 10. do 12.11.2000 ve vzdělávacím středisku společnosti ve Zruči nad Sázavou (TELEFONIE informovala - viz >>> )

Nárůst počtu přihlášek do soutěže o téměř 50% v porovnání s loňským rokem dokazuje, že zájem o problematiku moderních telekomunikačních technologií mezi studenty roste, řekla Dana Dvořáková, ředitelka pro Komunikaci společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. Pro soutěžící je mimo jiné velmi zajímavé, že se mohou setkat s mnoha předními odborníky z oboru telekomunikací, dodala Dana Dvořáková.

Společnost ČESKÝ TELECOM připravila pro účastníky řadu zajímavých a workshopů, během nichž budou využívány nejmodernější komunikační prostředky včetně videokonference. Studenti vypracovávají v rámci soutěže komplexní projekt, tzn. že kromě vhodného technického řešení navrhují také obchodní modely, marketingové a finanční plány. Své projekty pak prezentují na "telekomunikačním trhu", který je uspořádán v poslední den soutěžení. Studentům se během soutěží věnují nejen specialisté z ČESKÉHO TELECOMU, ale i odborní novináři. Pro vítězné týmy jsou pak připravené hodnotné ceny, např. mobilní telefony Nokia 7110 s aplikací WAP, MP3 přehrávače, diktafony.

Program školení, který je zaměřen na prohloubení a zdokonalení schopností týmové spolupráce, je připraven ve spolupráci s firmou Outward Bound Česká cesta.

Vzdělávací program STEP AHEAD je určen studentům středních a vysokých škol a od roku 1998 se jej zúčastnilo již více než 1500 studentů. Další informace o projektu STEP AHEAD a dalších vzdělávacích projektech společnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. najdete na webové stránce na adrese: http://www.telecom.cz/studenti .

 www.telecom.cz
Vladan Crha
tiskový mluvčí

Článek ze dne 2. listopadu 2000 - čtvrtek