logo itpoint.cz

Záměry France Telecom na průnik do kin

France Telecom se vzhledem k pestrosti jeho provozovaných komunikačních sítí možná stane telefonním operátorem distribuujícím hrané filmy přímo do kin.

France Telecom se vzhledem k pestrosti jeho provozovaných komunikačních sítí možná stane telefonním operátorem distribuujícím hrané filmy přímo do kin.

Strategie, stále ještě v pokusném stádiu, směřuje k zajištění potenciálních příjmů, které může poskytnout digitální doručování dat poskytovatelem služeb. To je také pravděpodobný důvod, který přiměl France Telecom zamířit do konkurence s filmovými distributory, jenž provozují kina, jako například Pathé a Canal Plus. Bernard Pauchon, ředitel France Telecom pro digitální kino, uvedl že náklady na produkci a distribuci filmů na tradičním formátu videokazet jsou okolo 500 miliónů franků (76.2 miliónu euro ) ročně jen v samotné Francii. France Telecom doufá ve vytvoření dalších toků příjmů v jeho vlastním záměru výhodných dodávacích cen pro operátory kin jenž se mohou obrátit k telekomunikačním sítím jako levnému způsobu distribuce, dodal. "Přesun k digitální technologii považujeme za vhodnou příležitost jak nabídnout služby filmovému průmyslu. S filmovými distributory sdílíme zájmy o stejný trh. Je příliš brzy to tvrdit, ale sami teprve uvidíme, jestli budeme konkurenti nebo jestli tyto věci můžeme dělat společně."

V rámci pilotního záměru, divize rozhlasových služeb France Telecomu, která se skládá z TDF a Globecast - vytvořily společný podnik s CST, francouzským orgánem pro kinaře a audiovizuální odborníky, provedly hodnocení digitálního přenosového systému pro kina založeného na své telefonní síti. Pan Pauchon sdělil, že France Telecom by stavěl na odbornících, kteří již provozují jeho vlastní rádiové a TV vysílače, se kterým dodává digitální vysílání přímo do domácností. V rámci tohoto pilotního záměru , se má také založit partnerství s francouzskou společností Barco, spolupracující s Texas Instruments na nových digitálních projektorech. Žádné finanční podrobnosti se zatím nepodařilo zjistit.

Článek ze dne 29. května 2000 - pondělí