logo itpoint.cz

Advent International je už k investicím skeptičtější

Společnost Advent International předpokládá, že do roku 2004 stáhne své investice 50 milionů dolarů z Českého Mobilu

Společnost Advent International předpokládá, že do roku 2004 stáhne své investice z Českého Mobilu. "Tuto investici v původní výši přibližně 50 milionů dolarů považujeme za střednědobou," řekl investiční manažer společnosti Istvan Szoke. Advent International se podle něj nebrání žádné významné strategické nabídce. Společnost realizovala investice do provozovatele nejmladší sítě mobilních telefonů v ČR v roce 1999 prostřednictvím společnosti TIW Czech N. V., která je v současné době majoritním vlastníkem Českého Mobilu. Szoke označil výsledky společnosti za velmi dobré a připomněl, že Český Mobil jako třetí mobilní operátor předčil výsledky i úspěšného maďarského operátora Vodafone.

Advent International má zájem v České republice investovat do dalších odvětví. Szoke zmínil zejména oblast farmaceutického a chemického průmyslu. Podstatně skeptičtější názor vyjádřil k investování do internetových projektů. "Naše zkušenost s Globopolis nás neodradila od této oblasti, ale čekáme na příznivější podmínky na trhu," konstatoval Szoke a upřesnil, že Advent International má zájem o investice v minimální výši pět až 10 milionů dolarů.

Prostřednictvím svých poboček a afilací ve třiceti zemích Advent International spravuje kapitál přesahující pět miliard dolarů. Od založení v roce 1984 firma investovala do více než 500 společností v různých částech světa. Ve střední Evropě činí hodnota spravovaného kapitálu více než 350 milionů dolarů, přičemž investice v tomto regionu byly realizovány v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Chorvatsku.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 17. července 2001 - úterý