logo itpoint.cz

Alcatel a Fujitsu předvedly úspěšnou ukázku hlasové, datové a video komunikace v mobilní síti třetí generace

Řešení bylo představeno u příležitosti nedávného dokončení sítě PT / Wireless & Networks Comm. China 2001 v Pekingu.

Paříž, Tokio, 20.listopadu 2001 – Společnosti Alcatel (Paříž: CGEP.PA a NYSE: ALA) a Fujitsu Limited předvedly úspěšnou ukázku hlasové, datové a video komunikace ve fungující mobilní síti třetí generace s použitím vlastních aplikací a při splnění všech standardů W-CDMA 3GPP 99. Řešení bylo představeno u příležitosti nedávného dokončení sítě PT / Wireless & Networks Comm. China 2001 v Pekingu.

Součástí ukázky bylo surfování na Internetu, přístup k on-line informacím, přenos obrázků, stahování a přenos videa, a dokonce i přenos živých záběrů ze vzdálené webové kamery v Šanghaji. To vše s důrazem na kvalitu hlasové komunikace a možnosti vysokorychlostního přenosu dat a videa v infrastruktuře Evolium 3G (konečnému uživateli je k dispozici 360Kbps). Navíc byly představeny i vybrané mobilní aplikace z dílny společnosti Fujitsu, užívané v Japonsku, jako jsou například služby mobilní rezervace lístků apod.

V rámci celé akce instalovaly společnosti ve svém veletržním stánku v Pekingu uzel Evolium B (základnové stanice) a část radiového systému UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network). Stanice byla spojena se systémem kontroly sítě Evolium(TM) UTRAN Radio Network Controller (RNC) a s hlavní sítí společnosti Alcatel v Šanghaji. Spojení na vzdálenost zhruba 1 200 km bylo realizováno prostřednictvím linek E1.

Evolium SAS je společný podnik firem Alcatel a Fujitsu, který se podílí na výzkumu a vývoji infrastruktur pro sítě druhé a třetí generace. Síť UMTS slouží nejen k přenosu hlasu v režimu jednotlivých okruhů, ale umožňuje i vysokorychlostní přenos dat a videa prostřednictvím paketů. Komunikační spojení se realizovalo díky terminálům třetí generace Fujitsu icTerm.

"Zdroje a talent společností Fujitsu, Alcatel a Shanghai Bell Alcatel Mobile Communications (SBAMC) nám umožnilo vytvořit řešení třetí generace, a předvést jeho životnost a nesmírný potenciál," uvedl Hiroaki Takeichi, prezident Network Systems Group a člen představenstva Fujitsu Limited. "Úspěšná implementace technologie třetí generace v síti PT / Wireless je skvělou příležitostí, jak společně propagovat řešení Evolium na jednom z nejvýznamnějších veletrhů tohoto roku. Předpokládáme, že tento úspěch bude pokračovat dál v celé asijsko-pacifické oblasti," dodal.

Prezident společnosti Alcatel pro oblast Asie a Pacifiku Ron Spithill konstatoval: „V PT / Wireless předvedly společnosti Alcatel a Fujitsu jak jedinou živou ukázku technologie třetí generace bez simulované hlavní sítě, tak ukázaly svým čínským zákazníkům, že budoucnost spolupráce mezi Alcatelem a Fujitsu prostřednictvím Evolium SAS funguje dobře a nabízí plnohodnotná a funkční řešení splňující standardy 3GPP."

O společnosti Alcatel

Alcatel buduje sítě nové generace, dodává integrovaná koncová řešení pro sítě hlasového i datového přenosu stávajícím a novým operátorům, stejně jako pro podnikům a zákazníkům na celém světě. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích, přičemž v roce 2000 dosáhla obratu ve výši 31 miliard EURO a zaměstnávala 110 000 pracovníků.

Společnost Alcatel je v Číně zastoupena od roku 1983. Díky vysokým investicím nyní v zemi částečně nebo zcela vlastní 17 společných podniků, včetně šesti středisek výzkumu a vývoje. Aktivity společnosti pokrývají vzduch, zemi i moře. Alcatel je rovněž jedním z hlavních dodavatelů čínských telekomunikačních operátorů. Více informací najdete na http://www.alcatel.com.cn .

O společnosti Fujitsu

Fujitsu je jedním z předních světových poskytovatelů internetových řešení. Technologie této společnosti udávají směr ve vývoji a nabízejí prvotřídní počítačové a telekomunikační platformy. Tým systémových a servisních odborníků společnosti umožňuje prozkoumávat možnosti Internetu a pomáhat zákazníkům k úspěchu. Společnost sídlí v Tokiu. Ve fiskálním roce končícím 31. březnem 2001 dosáhly její konsolidované tržby 5,48 bilionu jenů. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.fujitsu.com .

O společnosti Evolium

Evolium SAS je společný podnik firem Alcatel a Fujitsu, který byl založen v roce 2000. Nabízí jak odborné znalosti společnosti Alcatel v oblasti technologií GSM, GPRS, EDGE, ATM a IP, tak zkušenost firmy Fujitsu jako dodavatele NTT DoCoMo, včetně vysoce úspěšných služeb i-mode a první komerční služby třetí generace spuštěné 1. října 2001.

O společnosti SBAMC

Shanghai Bell Alcatel Mobile Communication System Co., Mtd. (SBAMC) je společný podnik firem Alcatel a Shanghai Bell, který se zaměřuje na výrobu a vývoj všech mobilních sítí GSM v Číně. SBAMC sídlí v šanghajské oblasti Pudong a své zastoupení má v 11 provinciích. Více informací na adrese http://www.alcatel.com/vpr/?body=/latestnews/20112001uk

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. listopadu 2001 - pondělí