Alcatel a Fujitsu předvedly úspěšnou ukázku hlasové, datové a video komunikace v mobilní síti třetí generace

Řešení bylo představeno u příležitosti nedávného dokončení sítě PT / Wireless & Networks Comm. China 2001 v Pekingu.

Paříž, Tokio, 20.listopadu 2001 – Společnosti Alcatel (Paříž: CGEP.PA a NYSE: ALA) a Fujitsu Limited předvedly úspěšnou ukázku hlasové, datové a video komunikace ve fungující mobilní síti třetí generace s použitím vlastních aplikací a při splnění všech standardů W-CDMA 3GPP 99. Řešení bylo představeno u příležitosti nedávného dokončení sítě PT / Wireless & Networks Comm. China 2001 v Pekingu.

Součástí ukázky bylo surfování na Internetu, přístup k on-line informacím, přenos obrázků, stahování a přenos videa, a dokonce i přenos živých záběrů ze vzdálené webové kamery v Šanghaji. To vše s důrazem na kvalitu hlasové komunikace a možnosti vysokorychlostního přenosu dat a videa v infrastruktuře Evolium 3G (konečnému uživateli je k dispozici 360Kbps). Navíc byly představeny i vybrané mobilní aplikace z dílny společnosti Fujitsu, užívané v Japonsku, jako jsou například služby mobilní rezervace lístků apod.

V rámci celé akce instalovaly společnosti ve svém veletržním stánku v Pekingu uzel Evolium B (základnové stanice) a část radiového systému UTRAN (UMTS Terrestrial Radio Access Network). Stanice byla spojena se systémem kontroly sítě Evolium(TM) UTRAN Radio Network Controller (RNC) a s hlavní sítí společnosti Alcatel v Šanghaji. Spojení na vzdálenost zhruba 1 200 km bylo realizováno prostřednictvím linek E1.

Evolium SAS je společný podnik firem Alcatel a Fujitsu, který se podílí na výzkumu a vývoji infrastruktur pro sítě druhé a třetí generace. Síť UMTS slouží nejen k přenosu hlasu v režimu jednotlivých okruhů, ale umožňuje i vysokorychlostní přenos dat a videa prostřednictvím paketů. Komunikační spojení se realizovalo díky terminálům třetí generace Fujitsu icTerm.

"Zdroje a talent společností Fujitsu, Alcatel a Shanghai Bell Alcatel Mobile Communications (SBAMC) nám umožnilo vytvořit řešení třetí generace, a předvést jeho životnost a nesmírný potenciál," uvedl Hiroaki Takeichi, prezident Network Systems Group a člen představenstva Fujitsu Limited. "Úspěšná implementace technologie třetí generace v síti PT / Wireless je skvělou příležitostí, jak společně propagovat řešení Evolium na jednom z nejvýznamnějších veletrhů tohoto roku. Předpokládáme, že tento úspěch bude pokračovat dál v celé asijsko-pacifické oblasti," dodal.

Prezident společnosti Alcatel pro oblast Asie a Pacifiku Ron Spithill konstatoval: „V PT / Wireless předvedly společnosti Alcatel a Fujitsu jak jedinou živou ukázku technologie třetí generace bez simulované hlavní sítě, tak ukázaly svým čínským zákazníkům, že budoucnost spolupráce mezi Alcatelem a Fujitsu prostřednictvím Evolium SAS funguje dobře a nabízí plnohodnotná a funkční řešení splňující standardy 3GPP."

O společnosti Alcatel

Alcatel buduje sítě nové generace, dodává integrovaná koncová řešení pro sítě hlasového i datového přenosu stávajícím a novým operátorům, stejně jako pro podnikům a zákazníkům na celém světě. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích, přičemž v roce 2000 dosáhla obratu ve výši 31 miliard EURO a zaměstnávala 110 000 pracovníků.

Společnost Alcatel je v Číně zastoupena od roku 1983. Díky vysokým investicím nyní v zemi částečně nebo zcela vlastní 17 společných podniků, včetně šesti středisek výzkumu a vývoje. Aktivity společnosti pokrývají vzduch, zemi i moře. Alcatel je rovněž jedním z hlavních dodavatelů čínských telekomunikačních operátorů. Více informací najdete na http://www.alcatel.com.cn .

O společnosti Fujitsu

Fujitsu je jedním z předních světových poskytovatelů internetových řešení. Technologie této společnosti udávají směr ve vývoji a nabízejí prvotřídní počítačové a telekomunikační platformy. Tým systémových a servisních odborníků společnosti umožňuje prozkoumávat možnosti Internetu a pomáhat zákazníkům k úspěchu. Společnost sídlí v Tokiu. Ve fiskálním roce končícím 31. březnem 2001 dosáhly její konsolidované tržby 5,48 bilionu jenů. Další informace jsou k dispozici na adrese http://www.fujitsu.com .

O společnosti Evolium

Evolium SAS je společný podnik firem Alcatel a Fujitsu, který byl založen v roce 2000. Nabízí jak odborné znalosti společnosti Alcatel v oblasti technologií GSM, GPRS, EDGE, ATM a IP, tak zkušenost firmy Fujitsu jako dodavatele NTT DoCoMo, včetně vysoce úspěšných služeb i-mode a první komerční služby třetí generace spuštěné 1. října 2001.

O společnosti SBAMC

Shanghai Bell Alcatel Mobile Communication System Co., Mtd. (SBAMC) je společný podnik firem Alcatel a Shanghai Bell, který se zaměřuje na výrobu a vývoj všech mobilních sítí GSM v Číně. SBAMC sídlí v šanghajské oblasti Pudong a své zastoupení má v 11 provinciích. Více informací na adrese http://www.alcatel.com/vpr/?body=/latestnews/20112001uk

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. listopadu 2001 - pondělí

Ušetřete peníze větším využitím proxy serverů
Aktuální články

DNS obhájila prvenství a získala ocenění...

Multimediální zásuvky s konektory HDMI, ...

Nová řešení podpory dostupnosti různorod...

Moderní digitální kancelář bez šanonů

Současné a budoucí IT trendy na konferen...

Zálohování firemních dat s dvojnásobnou ...

Co je nového v české verzi Dynamics NAV ...

Projekt NEN je ušit na míru IT společnos...

Jak na ochranu dat o tržbách

Dynamics 365 pomáhá obchodníkům zlepšova...

Mobilní bankovnictví ohrožuje SMS malwar...

Konference SUSE Expert Days 2017 pro pří...

Malý přenosný bluetooth reproduktor Polk...

Odpovědnost za ochranu dat zákazníků je ...

Digitální transformace s podporou VMware...

Co je nového v Dynamics NAV 2017

Jaká jsou rizika nepromyšleného výběru ř...

Digitalizace v IT průmyslu je klíčovým t...

NEN představuje inovace v tunelování IT ...

HSI potvrzuje své přední postavení na tr...