logo itpoint.cz

Alcatel je dodavatelem end-to-end řešwní GPRS pro rakouský TeleRing

Společnost TeleRing nabízí služby GPRS v rámci své sítě po celém Rakousku - Alcatel dodává end-to-end řešení GPRS.

Společnost TeleRing, 100% dceřiná společnost koncernu Vodafone Mannesmann, oznámila, že začíná komerčně poskytovat služby radiového paketového přenosu dat - technologii GPRS (General Packet Radio Service) v rámci své sítě po celém Rakousku. Po raketovém vybudování a zprovoznění sítě, kterou dodala společnost Alcatel (Paříž: CGEP a NYSE: ALA), může společnost tele.ring nabízet svým koncovým uživatelům rychlý přístup na Internet a vysokorychlostní služby s přidanou hodnotou v protokolu WAP.

Společnost TeleRing, rakouský mobilní provozovatel, uzavřela se společností Alcatel smlouvu o dodávce základních prvků pro celoplošné služby GSM/GPRS na klíč. Společnost Alcatel dodala komplexní řešení GPRS typu end-to-end včetně své radiové technologie Evolium™ a základní síťové infrastruktury GPRS. Součástí řešení je i platforma inteligentní sítě (Intelligent Network Platform), řízení projektu a střediska provozu a údržby. Platformy otevřených služeb společnosti Alcatel, ve kterých je tato firma světovou špičkou, poskytují sadu aplikací, jež společnosti tele.ring umožňují zavádět novou generaci služeb s přidanou hodnotou.

Síť a služby GPRS společnosti Alcatel jsou přirozenou součástí přechodu k technologiím třetí generace. Společnost TeleRing tak bude schopna poskytovat mobilním uživatelům přístup k informacím na Internetu a významně tím zlepší svoji pozici v informační společnosti. Učiní totiž zásadní krok vpřed při modernizaci své stávající sítě GSM na systém třetí generace - UMTS (Universal Mobile Telecommunications System).

"Jsme schopni nabídnout našim zákazníkům vysokorychlostní služby jako je WAP po síti GPRS," uvedl Hartmut Kremling, generální ředitel společnosti tele.ring. "Při posilování své pozice na trhu se opíráme o výsadní partnerství se společností Alcatel. Zavedením řešení EVOLIUM GPRS společnosti Alcatel jsme dosáhli svého cíle - začít poskytovat služby v předstihu před konkurencí."

Michel Rahier, ředitel společnosti Alcatel pro aktivity v oblasti mobilní komunikace, řekl: "Toto velice ambiciózní vybudování a zprovoznění sítě potvrzuje, že silnou stránkou společnosti Alcatel je právě dodávání mobilních sítí na klíč. V této chvíli se společnost tele.ring stává nejvýznamnějším hráčem na trhu mobilního Internetu."

Řešení společnosti Alcatel Evolium splňuje požadavky mobilních operátorů jako je TeleRing, ať už se týkají realizace nových sítí, nebo optimalizace stávajících infrastruktur. Tato řešení zajišťují efektivní vývoj směrem k technologiím třetí generace, protože minimalizují náklady spojené s migrací a ochraňují investice provozovatelů.

O společnosti Alcatel

O společnosti TeleRing

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 24. ledna 2001 - středa