logo itpoint.cz

Alcatel Optronics oznámil akvizici společnosti Kymata Ltd. - předního výrobce integrovaných optických komponentů DWDM příští generace

Transakce posiluje vedoucí pozici společnosti Alcatel Optronics na poli integrace aktivních a pasivních optických siťových zařízení.

Paříž, Francie a Livingston, Skotsko, 30. července 2001 -- Alcatel Optronics (Paříž: CGO a NASDAQ: ALAO), vedoucí světová společnost v oblasti optoelektronických komponentů pro telekomunikační systémy oznámila, že schválila akvizic soukromě vlastněné firmy Kymata Ltd. Společnost Kymata je klíčovým hráčem v oblasti planární technologie pro sofistikované pasivní optické komponenty, představující většinu z rychle rostoucího trhu technologie DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing).Podle smluvních podmínek bude 9 milionů akcií společnosti Alcatel typu O a 2,2 milionu akcií typu A vyměněno za všechny akcie společnosti Kymata, kteréjsou v oběhu. Podle závěrečné ceny na burze v Paříži dne 27. července 2001 představuje transakce hodnotu 134 milionů EUR.

Společnost Kymata je výrobcem optických vlnových multiplexerů (Arrayed Waveguide Gratings - AWG), prvního komerčně dostupného zařízení, využívajícího planární procesy. Technologie AWG je považována za jednu z nejlepších technologií pro výstavbu metropolitních optických sítí, což je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí v oboru telekomunikací a zároveň strategický cíl společnosti Alcatel Optronics. Tato akvizice rovněž potvrzuje, že se strategii společnosti Alcatel Optronics stát se významným dodavatelem na poli integrace aktivních i pasivních optických komponentů posílením svých zkušeností v oblasti planárních optických vlnovodů a také svými produktovými řadami pasivních komponentů. Společnost Alcatel Optronics je uznávanou špičkou v oboru aktivních optických komponentů.

"Společnost Kymata je pro Alcatel Optronics ideálním partnerem a umožní nám získat alespoň dvouletý předstih na trhu planárních produktů. Tato akvizice je významným krokem v implementaci naší strategie integrace aktivních a pasivních komponentů, kterou považujeme pro budoucnost za klíčovou. Její sofistikované pasivní komponenty doplňují naše vlastní portfolio kvalitních aktivních komponentů," prohlásil Jean-Christophe Giroux, CEO společnosti Alcatel Optronics. "Nalezli jsme významnou synergii v rámci celého vedení, zejména v oblasti marketingu a aktivitách spojených s prodejem a rozvoje. Jsem rád, že jsme jako akviziční měny mohli v dnešním rychle se měnícím tržním prostředí použít naše akcie."

"Těší nás, že jsme se stali součástí rodiny Alcatel Optronics," prohlásil Mike Hickey, CEO společnosti Kymata. "Tento obchod je výhodný pro společnost Kymata, naše zaměstnance i pro Skotsko. Zajišťuje našemu podnikání zdroje potřebné k tomu, abychom se stali vedoucím subjektem na trhu, kde vládne stále větší konkurence. Našim zaměstnancům tento obchod zajišťuje vynikající profesní příležitostia Skotsko jím získává výzkumné, vývojové a výrobní zařízení na světové úrovni, které jej staví do pozice centra globálního optoelektronického trhu. Věříme, že naše technologie je jednou z nejlepších v oblasti optických komponentů příští generace a těšíme se na to, že spojíme své zdroje v oblasti výzkumu a vývoje se společností Alcatel Optronics, abychom tak lépe a rychleji uspokojili poptávku po nákladově efektivních a inovativních řešeních."

Transakce je nyní ve fázi uzavírání závěrečných podmínek a očekává se, že bude završena ke konci srpna.

Planární technologiePlanární technologie je založena na vytváření optických vlnovodů na substrátech. Jednou z důležitých výhod technologie planárních vlnovodů je ta skutečnost, že tato zařízení lze vyrábět pomocí podobných procesů, jaké jsou užívány při výrobě polovodičů. V důsledku to znamená vysoce efektivní výrobu, zníž vyplývají vyšší výnosy a nižší náklady. Kromě toho technologie planárních vlnovodů umožňuje, aby pasivní zařízení byla integrována s aktivními systémy, jako jsou lasery a detektory. Z počátku lze planární zařízení používat k vytváření multiplexerů/demultiplexerů DWDM AWG, variabilních optických útlumových článků, skutečných optických ústředen a optických multiplexerů typu add/drop - to vše v jednom čipu. Později, až budou vytvořeny procesy kombinace hybridních elementů, bude možné mít aktivní a pasivní řešení v jednom zařízení.

O společnosti Alcatel Optronics

Společnost Alcatel Optronics navrhuje, vyrábí a dodává vysoce výkonné optické komponenty, moduly a integrované subsystémy pro použití v pozemních i podmořských telekomunikačních sítích. Alcatel Optronics provozuje moderní výrobní závody v Severní Americe a Evropě a je předním dodavatelem DWDM laserů, fotodetektorů, optických zesilovačů, modulů vysokorychlostních rozhraní a pasivních zařízení, například vlnových multiplexerů a optických filtrů. Společnost rovněž integruje aktivní a pasivní prvky a moduly do příslušných subsystémů. Divize Optronics je součástí Optics Group, která v rámci korporace Alcatel nabízí služby v oblasti návrhů optických sítí, včetně pozemních a podmořských přenosových systémů, optických vláken a komponentů. Více informací najdete na internetové stránce společnosti Alcatel Optronics na adrese www.alcatel.com/optronics .

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace, dodává integrovaná hlasová a datová řešení typu end-to-end pro stávající a nové operátory, podniky a spotřebitele po celém světě. Společnost zaměstnává 110 000 lidí a její obrat v roce 2000 činil 31 miliard Euro. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích.

O společnosti Kymata Ltd

Společnost Kymata Ltd. byla založena v roce 1998 a je světovým technologickým lídrem, dodávajícím integrované optické komponenty založené na planárních a mikroelektromechanických systémech příští generace pro síťové odvětví. Společnost navrhuje, vyrábí a automaticky testuje komponenty a řešení na úrovni subsystémů, aby uspokojila vysoké požadavky v oboru komunikace DWDM. Kymata Ltd. je jednou z vedoucích společností v oboru integrace aktivních a pasivních zařízení, využívajících křemíkových substrátů. Společnost sídlí ve skotském Livingstonu a zaměstnává celkem 407 lidí (včetně 95 vysoce kvalifikovaných pracovníků ve výzkumu a vývoji), a to v šesti severoamerických a evropských pobočkách. Podrobnější informace lze získat na adrese: http://www.kymata.com

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 13. srpna 2001 - pondělí