logo itpoint.cz

Alcatel slaví tři velké komerční úspěchy

Společnost Alcatel v minulých dnech oznámila hned tři významné komerční úspěchy v oblasti technologií pro širokopásmový přístup a přenos dat.

Společnost Alcatel v minulých dnech oznámila hned tři významné komerční úspěchy v oblasti technologií pro širokopásmový přístup a přenos dat :

FWA (Fixed Wireless Access)

Společnost SkyPoint je operátor poskytující na španělském trhu řadu širokopásmových služeb a řešení, včetně přístupu na internet, přenosu dat a hlasu, virtuálních privátních  sítí a specializovaných aplikací. Díky řešení společnosti Alcatel se jí podařilo vybudovat během pouhých pěti měsíců od uzavření kontraktu síť poskytující širokopásmový bezdrátový přístup v pásmu 26 GHz  ve více než 25 španělských městech.  Do současné chvíle společnost instalovala 45 základnových stanic. "SkyPoint je ukázkou solidní obchodní práce stojící v pozadí instalace bezdrátové sítě" poznamenal k tomu Jean-David Calvet, výkonný viceprezident divize Fixed Wireless společnosti Alcatel. "Řešení  LMDS (Local Multipoint Distribution Service) se svou velmi rychlou a snadnou instalací umožňuje poskytovatelům služeb, jako je například SkyPoint, rychle měnit spektrum licencí na služby generující nové příjmy. Poskytuje jim tak nejen rychlou návratnost investic, ale také významnou konkurenční výhodu spočívající v krátké době uvedení na trh." Manuel Gordillo, CEO společnosti SkyPoint technologii společnosti Alcatel komentoval: "S Alcatelem jako technologickým partnerem jsme dokázali rychle a ekonomicky instalovat řešení širokopásmového bezdrátového přístupu a začali jsme poskytovat služby požadované zákazníky, které již nyní generují nové příjmy."

ADSL (Adaptative Digital Subcriber Line)

Další kontrakt umožňující vysokorychlostní připojení k internetu, tentokráte pomocí běžných telefonních linek, podepsal Alcatel se společností PT. Telkom, největším telefonním operátorem v Indonésii. Celkem 20 000 linek ADSL (Asymetric Digital Subscriber Lines) pokryje severní, centrální a západní Jakartu a oblast Tangerang a pro uživatele bude znamenat možnost dvacetinásobného zrychlení přístupu na internet. Mazen Hamadallah, prezident Alcatel Indonesia uvedl: "Jsme poctěni tím, že si nás PT. Telkom vybrala za partnery pro rozšíření širokopásmové sítě v Indonésii. Tato smlouva dále posiluje naše vedoucí postavení na celosvětovém trhu s řešeními širokopásmového přístupu, tedy trhu, na kterém měla společnost Alcatel koncem roku 2000 podíl 53% (podle zprávy zveřejněné skupinou Dell’Oro)."

DWDM (Dense Wavelength Division Multiplexing)

Významným celosvětovým hráčem je Alcatel rovněž v oblasti optických síťových řešení. Naposledy si jej vybral Portugal Telecom (PT-Com) pro vybudování velkokapacitní vysokorychlostní sítě spojující největší portugalská města Lisabon a Porto. Dodaný 32 kanálový systém DWDM – součást řady Optinex, což jsou přenosové produkty Alcatel nejvyšší třídy – může pracovat rychlostí až 10 Gbit/s, je vybaven technologií FEC (Forward Error Correction) a vedení DWDM je řízeno stejnou integrovanou řídící platformou, jaká již byla instalována u Portugal Telecom pro správu páteřní sítě SDH.  „Projekt Lisabon – Porto je pro Portugal Telecom klíčovým. Zvýší kapacitu a robustnost naší sítě, což jsou důležité vlastnosti pro multimediální komunikaci“ řekl Carlos Costa, člen rady PT-Com pro infrastrukturu sítě. "Řešení Alcatel nám umožní systematicky rozšiřovat systém podle toho, jak poroste provoz v síti a nabízet moderní a rychlé přenosové služby v kvalitě, jakou zákazníci požadují."

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace, dodává integrovaná hlasová a datová řešení typu end-to-end pro stávající a nové operátory, podniky a spotřebitele po celém světě. Společnost zaměstnává 130 000 lidí a její obrat v roce 2000 činil 31 miliard Euro. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 22. května 2001 - úterý