logo itpoint.cz

Alcatel Space vybuduje nový regionální satelitní telekomunikační systém pro Star One v Latinské Americe

Star One je největší latinskoamerickou společností zaměřující se na komunikační řešení prostřednictvím satelitů. Pro Alcatel Space je nová smlouva velmi dobrou příležitostí na latinskoamerickém trhu.

Praha, 11. října 2001 – Brazilský satelitní operátor Star One si vybral Alcatel Space (Paříž: CGEP.PA; NYSE: ALA) pro výstavbu nového regionálního satelitního telekomunikačního systému v pásmu Ku-Band pro Latinskou Ameriku.

Satelity založené na platformě SpaceBus 3000B3 budou dodány do 27 měsíců a rozmístěny na  67° západní délky. Satelit, první ze série C – Ku-Band, s 44 ekvivalentními 36 MHz vysoce výkonnými Ku-Band transpondéry, přináší pro uživatele v Latinské Americe multimediální a vysokorychlostní internetovou kapacitu.

Edson Soffiatti, CEO Star One, uvedl : "Naše vize o geografickém rozšíření Star One se začíná naplňovat, Star One se stává silným satelitním operátorem v Jižní Americe."

Jean-Claude Husson, prezident a CEO Alcatel Space, v souvislosti s ohlášením této exkluzivní smlouvy řekl : "Jsem velmi rád, že Alcatel Space byl vybrán pro stavbu nového regionálního telekomunikačního satelitu pro Latinskou Ameriku. Nejvýznačnější brazilský operátor Star One je pro nás novým klientem a my jsme hrdí na to, že můžeme přispět k rozšíření jeho satelitního parku. Tato   smlouva je pro Alcatel Space také velmi dobrou příležitostí na latinskoamerickém trhu, který má takový potenciál."

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

O Star One

Star One je největší latinskoamerickou společností zaměřující se na komunikační řešení prostřednictvím satelitů. Společnost, která dříve tvořila součást obchodní jednotky Embratel, byla založena v prosinci roku 2000 a je výsledkem spojení Embratelu kontrolovaného americkým WorldComem a Société Européenne des Satellites SA (SES) / centrály Astra v Luxembourgu. Embratel má na Star One 80% podíl, Astra pak 20%. Star One zaujímá jedenácté místo mezi globálními provozovateli geostacionárních satelitů. Další oporou Star One v konkurenčním boji je optimální postavení jejích pěti satelitů na latinskoamerickém trhu a prvotřídní zákaznické služby.

 www.starone.com.br/default.shtm

Článek ze dne 12. října 2001 - pátek