logo itpoint.cz

Alcatel uskutečnil dva velké obchodní kontrakty v Číně

S China Telecom je to kontrakt na širokopásmový přístup a s Jiangsu Mobile na síť GSM.

Telekomunikační společnost Alcatel podepsala v Pekingu koncem minulého měsíce významnou smlouvu s China Telecom. V rámci tohoto kontraktu poskytne největšímu čínskému poskytovateli služeb a operátorovi telekomunikačních sítí vysokorychlostní přístup na internet a instalaci technologie DSL (Digital Subscriber Line) po celé zemi.

Alcatel dodá společnosti China Telecom, která vlastní 99 % pevné telefonní infrastruktury v Číně, infrastrukturu DSL (včetně špičkového zařízení 7300 DSL Access Multiplexer - DSLAM) a zařízení určená k instalaci u zákazníků (např. modemy DSL Speed Touch). Prudký nárůst použití internetu v Číně z 8,9 milionů v roce 1999 na 22,5 milionů ke konci roku 2000 vyvolal poptávku po vysokorychlostním přístupu a širokopásmových službách, jako je video-on-demand (VOD), multi-media distance learning, tele-working a video conferencing.

Tato nová smlouva následuje po kontraktu na dodávku 1,26 milionu DSL linek, který Alcatel uzavřel před několika dny s Chughwa Telecom Co., největší tchajwanskou telefonní společností. Je to další posílení předního postavení společnosti Alcatel na trhu DSL, kde má více než 52% podíl.

Současně s tím společnost Alcatel podepsala kontrakt v hodnotě 180 milionů USD se společností Jiangsu Mobile Communication Co (JSMCC), hlavním čínským mobilním operátorem, na rozšíření sítě GSM. Tento projekt je součástí smlouvy o dlouhodobém strategickém partnerství.

Alcatel dále napomůže společnosti JSMCC modernizovat její síť a zajistí přechod na technologii GPRS. Obě společnosti uzavřou široké strategické partnerství se zaměřením na výzkum a vývoj, zaškolení pracovníků a rozvoj trhu. Toto rozšíření je již pátým společným projektem společnosti JSMCC a Alcatelu - od roku 1994, kdy Alcatel instaloval první síť GSM pro Jiangsu Mobile, byly všechny rozšiřující projekty realizovány čínským společným podnikem Alcatelu – SBAMC (Shanghai Bell Alcatel Mobile Communications).

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace, dodává integrovaná hlasová a datová řešení typu end-to-end pro stávající a nové operátory, podniky a spotřebitele po celém světě. Společnost zaměstnává 130 000 lidí a její obrat v roce 2000 činil 31 miliard Euro. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 13. dubna 2001 - pátek