logo itpoint.cz

Aliatel certifikován podle normy ISO 9001

První certifikovanou společností mezi provozovateli pevných telekomunikačních sítí v České republice se stal Aliatel a.s.

Společnosti Aliatel, významnému telekomunikačnímu operátorovi na českém trhu, byl dne 28.12.2000, udělen prestižní certifikát ISO 9001. Mezinárodní certifikace se vztahuje na celou oblast činnosti společnosti – tedy na :

Získaný certifikát je nejen důkazem špičkové kvality stávajících hlasových, datových a internetových služeb Aliatelu, ale zároveň závazkem vůči zákazníkovi. Certifikát je garancí špičkové kvality v celém procesu zajištění a poskytování telekomunikačních služeb a měl by být jasným signálem pro rozhodnutí zákazníka při výběru telekomunikačního operátora.

Auditoři renomované nezávislé mezinárodní certifikační společnosti SGS potvrdili, že veškeré pracovní procesy společnosti odpovídají přísným mezinárodním standardům, jsou vzájemně provázané a jsou tak zárukou vysoké kvality telekomunikačních služeb.

"Dosažením certifikace naše úsilí nekončí," řekl k tomuto úspěchu manažer kvality Aliatelu David Vandrovec, "je to jen jeden z milníků v naší snaze o neustálé zlepšování našich služeb a budování dlouhodobých vztahů se zákazníky."

Společnost Aliatel se získáním mezinárodního certifikátu řadí ke špičkovým světovým telekomunikačním operátorům. Současně se v České republice stává prvním a zároveň jediným telekomunikačním operátorem, poskytujícím komplexní hlasové, datové a internetové služby s mezinárodním certifikátem ISO 9001.

Mezinárodní standard byl původně vytvořen pro oblast technického zajištění výroby a jeho získání v oblasti služeb není zcela běžné. Úspěšné certifikační řízení tedy svědčí o výjimečném postavení společnosti Aliatel nejen na telekomunikačním trhu, ale zejména v rámci významných společností v ČR.

aliatel_logo.gif (1530 bytes)
tisková zpráva

Článek ze dne 19. ledna 2001 - pátek