logo itpoint.cz

Aliatel otevřel v Praze nový telehouse

Aliatel Telehouse na ploše více než dvou tisíc metrů čtverečních je vybaven špičkovým zařízením s nejpřísnějšími evropskými standarty, má nejvyšší přípojnou kapacitu na celém území ČR a je postaven přímo na optické páteřní síti Aliatelu.

Aliatel a.s., jeden z největších telekomunikačních operátorů v České republice, otevřel koncem minulého týdne oficiálně v Praze 3 svůj třetí a největší telehouse, následující po dvou datacentrech uvedených do provozu v loňském roce v Praze na Bohdalci a v Brně.

Jedná se o špičkový telehouse, vyznačující se bezkonkurenčním zabezpečením, a zároveň o významný telekomunikační uzel s nejvyšší přípojnou kapacitou na celém území ČR.

Základní parametry

Aliatel Telehouse s plochou více než 2000 m2 je vybaven špičkovým zařízením odpovídajícím nejpřísnějším evropským standardům. Výstavba, kterou provedla brněnská firma Infotel, trvala 2,5 měsíce a celkové náklady přesáhly 90 milionů korun. Centrum je umístěno v lokalitě Nákladového nádraží Žižkov.

Telehouse nabízí zákazníkům téměř 600 m2 čisté plochy, na kterou se vejde několik set technologických stojanů. Celková plocha může být v případě potřeby rozšířena. Nosnost zdvojených podlah je cca 500 kg/m2.

Telehouse je postaven přímo na optické páteřní síti Aliatelu s počáteční kapacitou n x 2.5 Gbps (STM-16, osazená DWDM technologií) a konektivitou 100 Mbps do NIX. Kapacity jsou rozšířitelné podle potřeb zákazníků. V současné době jsou v jednání smlouvy o propojení s dalšími operátory přímo v této lokalitě.

 www.aliatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 13. listopadu 2001 - úterý