logo itpoint.cz

Altron expanduje do Polska

Druhé zahraniční zastoupení zprovoznila společnost Altron, která podniká v oblasti systémů záložního napájení. Pobočka společnosti byla otevřena ve Varšavě a český Altron je jejím stoprocentním vlastníkem. Firma již působí na slovenském trhu a rozšíření na polský trh je součástí dlouhodobé rozvojové strategie firmy pro střední a východní Evropu.

Praha, 23. listopadu 2001 - Společnost Altron, a. s. otevřela 15. října 2001 novou oficiální pobočku ve Varšavě. Po Slovenské kanceláři jde o druhé mezinárodní zastoupení lídra českého trhu v oblasti systémů záložního napájení. Stoprocentním vlastníkem polské pobočky je český Altron, a.s.

Hlavní činností pobočky Altronu v Polsku je poskytování kompletních řešení v oblasti záložního napájení a dodávky motorgenerátorů, které se vyrábějí v dceřinné společnosti Altronu – KVR Technik, s. r. o. v Hořovicích. Altron Polska se bude orientovat především na zákazníky z oblasti telekomunikací, bankovnictví, informačních technologií, leteckého provozu a maloobchodních řetězců. Po významné zakázce pro NATO, ve spolupráci se společností Telenor, je otevření pobočky v Polsku dalším potvrzením role Altronu coby mezinárodního dodavatele systémů pro uživatelskou pohodu elektronických zařízení.

"Expanze společnosti na rozsáhlý polský trh je součástí dlouhodobé rozvojové strategie Altronu pro střední a východní Evropu," říká generální ředitel společnosti Altron Milivoj Uzelac a dodává : "v současné době pracujeme na vyhodnocení bonity dalších trhů střední a východní Evropy."

Na základě spolupráce Altronu s varšavskou kanceláří České agentury na podporu exportu CzechTrade se bude společnost v nejbližších dnech prezentovat na dvou mezinárodních výstavách: Investcity a Poleko v Poznani, ve dnech 20.- 23. listopadu 2001 a Supermarket 2001 ve Varšavě, ve dnech 29. - 30. listopadu 2001. Polský trh, který je přibližně čtyřikrát větší než český, nabízí dnes desetiletému Altronu podmínky pro to, aby se stal skutečnou středoevropskou špičkou a navázal tak na svou tradici v Česku a na Slovensku.

O Altron a. s.

Altron a.s. je největší společností na českém a slovenském trhu a jediný "end to end power availibility solutions provider" orientovaný na kompletní řešení a dodávky v oblasti záložních systémů. Altron je firma s desetiletou zkušeností a poskytuje své služby nejrenomovanějším společnostem na území celé České i Slovenské republiky. Nabízí svým zákazníkům řešení s vysokou přidanou hodnotou postavená na produktech renomovaných světových výrobců. Jde především o zdroje UPS, DC systémy, přesnou klimatizaci, motorgenerátory, bezúdržbové baterie, služby a servis, monitoring a komunikaci s výpočetní technikou. Při implementaci záložních systémů používá Altron, a.s. produkty předních světových firem jako jsou APC, GE Digital Power IMV, Caterpillar a rovněž špičkové motorgenerátory Progen z produkce své dceřinné společnosti KVR Technik.

tisková zpráva

Článek ze dne 23. listopadu 2001 - pátek