logo itpoint.cz

Americká firma CommScope - výrobce kabelů, plánuje miliardovou investici v Písku

Americký výrobce kabelů pro televizní, telekomunikační a počítačovou techniku CommScope plánuje v Písku vybudovat závod na výrobu koaxiálních kabelů.

Průmyslová zóna v jihočeském Písku, v níž jako první postavila v roce 1999 nový závod za 500 miliónů korun a.s. Schneider Electric, se možná dočká dalšího významného investora. Americký výrobce kabelů pro televizní, telekomunikační a počítačovou techniku CommScope plánuje v Písku vybudovat závod na výrobu koaxiálních kabelů. Do jeho výstavby hodlá investovat zhruba 30 miliónů dolarů (více než miliardu korun).

"CommScope má zájem o 17 hektarů, přičemž počítá s celkovými investicemi kolem 1,1 miliardy korun. Konečné slovo by měl říci do konce dubna," řekl starosta Písku Luboš Průša. V případě kladného rozhodnutí získá společnost od státu desetileté daňové prázdniny a bude jí odpuštěno clo na dovoz technologií.

Vedle a.s. Schneider Electric, která produkuje zařízení pro přenos a rozvod elektrické energie a průmyslovou automatizaci, působí v písecké průmyslové zóně také výrobce autopříslušenství HEYCO Werke a firma s.n.o.p. Ta vyrábí výlisky rovněž pro automobilový průmysl. Podnikají zde také Českomoravské obalovny a v jednání jsou podle starosty další tři investice domácích firem.

Písecká zóna byla rozhodnutím zastupitelstva rozšířena z původních 20 na celkem 52 hektarů. Do jejího rozvoje město z vlastních peněz investovalo deset miliónů a dalších 4,5 miliónu korun získalo formou státní dotace.

Článek ze dne 11. dubna 2001 - středa