logo itpoint.cz

Attel Bohemia představuje datové telekomunikační systémy pro INVEX 2001

V minulém týdnu proběhla v Praze v  divadle Akcent presentace nových ISDN/ DSL produktů spolecnosti DrayTek uvadených na trh v rámci veletrhu Invex 2001.

Dne 24.9. 2001 proběhla v Praze v  divadle Akcent presentace nových ISDN/ DSL produktů spolecnosti DrayTek uvadených na trh v rámci veletrhu Invex 2001.

ATTEL Bohemia, s.r.o. vznikla v roce 1994. Na trhu orientuje svou činnost výhradně na oblast datových telekomunikačních systémů. Snahou každého distributora je přinášet na trh kvalitní, spolehlivá a cenově dostupná zařízení s vysokou podporou výrobce. To byl důvod, proč se společnost ATTEL Bohemia s.r.o. rozhodla pro značku DrayTek.

Ing. Jozef Derner, (gen.ředitel ATTEL) : "Všeobecným znakem východoevropských zemí jsou požadavky na kvalitní řešení, ale často chybějí prostředky na nákup. Proto je třeba hledat výrobce, který je schopen přinášet technologicky progresivní řešení, uspokojující nároky uživatelů a přitom v rozumných cenách".

DrayTek - kvalita řešení

DrayTek je progresivní firma z Taiwanu, s centrálou v Nizozemí pro oblast Evropy, vlastnící certifikát jakosti ISO 9002. Na trh přinesla koncepčně nová řešení koncových zařízení pro aplikace v sítích ISDN s připojením přes USB rozhraní. Produkty DrayTek podporují škálu nejužívanějších operačních systémů s důrazem na OS Windows a OS Mac.

V základní nabídce je zastoupen přenosný USB-ISDN TA "miniVigor128" určený pro datové služby včetně přístupu na Internet a "isdnVigor204" s implantovanou pobočkovou ústřednou s několikanásobnou ochranou proti přepětí. Jeden z největších požadavků současnosti je zvyšování kapacit a přenosových rychlostí v přístupu na Internet. V Evropě je zřejmě nejzajímavější a nejmohutnější oblast řešení pomocí ADSL. Přesně tato oblast je doménou výrobce DrayTek, který má v celé škále svých produktů pro síťová připojení přímé rozhraní pro podporu ADSL technologií. To je i důvod, proč poskytovatelé Internetu a operátoři telekomunikačních sítí v západní Evropě ve velké míře používají a přímo dodávají zařízení DrayTek pro přístup k Internetu přes ADSL.

Mr. Mark Hsia, (Vice President of Marketing Dept.) : "Jsem rád, že po úspěšném uvedení nové série produktů Vigor2200 na nejvýznamnějším evropském veletrhu elektrotechniky, elektroniky a telekomunikací CEBIT 2001 v Hannoveru v březnu tohoto roku, mají možnost užívat novou sérii produktů i zájemci v České republice".

Série routerů VIGOR2200, je konstruována na bázi 32-bit. procesorů RISC s vysokým směrovacím a přepínacím výkonem mezi dvěma LAN 10/100 Mbit/s a sítí ISDN, s možností upgrade firmware. Přes fyzicky oddělené Ethernet porty jsou zařízení schopna kompletně ochránit firemní síť od útoků z venku a pro tento účel používají technologie překladu adres a portů (NAT), firewall, demilitarizační zónu DMZ.

Nová verze firmware podporuje vytváření chráněných privátních datových sítí přes Internet - VPN/IPSec (Virtual Privat Network). Přes uvedená zařízení lze tedy vytvářet virtuální okruhy a kryptovat data přenášená po Internetu. Umožňují vytvářet tunelový protokol a v něm kryptovat data. Pro uživatele Internetu se tak objevují nové atraktivní služby s podporou kryptování a s nulovými náklady na nový hardware Cisco kompatibilní.

Tabulka použitých rozhraní u série Vigor2200

 

WAN

LAN

ISDN

Wireless-LAN

VPN/ IPSec

Vigor2200

1x10Mb/s

1x10/100 Mb/s

1x2B+D

-

ano

Vigor2200E

1x10Mb/s

4x10/100 Mb/s

-

-

ano

Vigor2200X

1x10Mb/s

4x10/100 Mb/s

1x2B+D

-

ano

Vigor2200W

1x10Mb/s

4x10/100 Mb/s

1x2B+D

1x11 Mb/s

ano

Vigor2200USB

2x12 Mb/s USB

4x10/100 Mb/s

-

-

ano

Vigor2200W: Wireless rozhraní shodné s protokolem IEEE 802.11b. ve dvou modifikacích. První je přístupový uzel - umožňuje připojení běžným uživatelům (notebook s PC Wireless kartou, nebo stolní počítač s Wireless kartou). Druhá verze bezdrátového Ethernetu je strana klient s Vigor2200Station. Ten se umožňuje připojovat na dálku bezdrátovým Ethernetem do jiných Access pointů, nebo poskytovatelům (ISP).

Všechny výše uvedené produkty budou vystaveny na veletrhu INVEX 2001 ve dnech 15. - 19. 10. 2001 a každý zájemce, který navštíví stánek ATTEL č.9 v pavilonu Z si je bude moci v praxi otestovat.

 www.attel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 2. října 2001 - úterý