logo itpoint.cz

Bez výraznějších výdajů na reklamu se hodlá i nadále obejít alternativní telekomunikační operátor Telegon

Firma dosud nabízí kompletní hlasové služby téměř třem tisícům zákazníkům z řad firem, po umožnění volby operátora pomocí čtyřmístné předvolby a přenositelnosti čísla je chce nabízet i domácnostem

Bez výraznějších výdajů na reklamu se hodlá i nadále obejít alternativní telekomunikační operátor Telegon. Firma dosud nabízí kompletní hlasové služby téměř třem tisícům zákazníkům z řad firem, po umožnění volby operátora pomocí čtyřmístné předvolby a přenositelnosti čísla je chce nabízet i domácnostem. "Reklama spolkne polovinu výdajů, ale zůstane bez odpovídajícího efektu. Kromě několika málo billboardů jsme proto vždy stavěli na síti námi vyškolených obchodních zástupců, kteří zákazníkovi mohou přímo osobně předvést naše produkty," řekl v rozhovoru pro ČIA předseda představenstva společnosti Miroslav Tausig.

V letošním roce podal Telegon oficiální žádost o uzavření propojovací dohody s Českým Telecomem i několika dalšími operátory. Podle Tausiga se firma s největší pravděpodobností bude chtít stát členem Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS). Svou hlavní výhodu oproti dalším alternativním operátorům vidí především v nejlevnějších cenách. "Informační a účtovací systémy jsou samozřejmě na úrovni ostatních firem," konstatoval Tausig. Další výhodou Telegonu je podle něj technologický náskok. "Například do mobilních sítí mohou naši klienti přistupovat ne přes GSM brány, ale přes speciální Telegon gateways," vysvětlil Tausig.

Kromě Prahy se chce firma více zaměřit i na další větší česká města, kde zatím podle ní neexistuje výraznější konkurence. V blízké doby plánuje Telegon rozšířit svou činnost i na Slovensko. "Nejdeme cestou velkých investic, ale snažíme se o průběžné financování tak, aby se investice velmi rychle začaly splácet a umožňovaly pokrýt i další rozvoj firmy," vysvětlil Tausig. Společnost má nyní necelých 50 zaměstnanců.

Akciová společnost Telegon byla do obchodního rejstříku zapsána v červnu 1999 a navázala na několikaletou činnost společnosti s ručením omezeným ALTVIN. Ta podle Tausiga začala jako první na českém trhu v roce 1997 poskytovat služby Voice over IP. Minoritními akcionáři jsou Miroslav Tausig a Martin Křížek, majoritní podíl vlastní zahraniční investor. "Nejedná se však o firmu z oblasti telekomunikací," uvedl Tausig a dodal, že kromě spolupráce s Telegonem nevyvíjí ani další aktivity v oblasti telekomunikací na českém trhu.

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 16. srpna 2001 - čtvrtek

M-Files - Document Management System