logo itpoint.cz

British Telecom se nezbavil monopolistických manýrů

Poskytovatelé internetu jdou do války s BT pro nekvalitní rozvinutí ADSL. Nad touto technologií se u nás v poslední době trochu zavřela hladina. Těšíte se také na svou ADSL linku od Českého Telecomu ?

Poskytovatelé internetu jdou do války s BT pro nekvalitní rozvinutí ADSL. Nad touto technologií se u nás v poslední době trochu zavřela hladina. Těšíte se také na svou ADSL linku od Českého Telecomu?

Pro každého, kdo během několika uplynulých měsíců požadoval ve Velké Británii ADSL (širokopásmový) přístup k Internetu, nejsou žádným překvapením urážky létající mezi distributory ADSL jako například Freeserve a British Telecomem. Žádali o zpřístupnění v kanceláři britské hospodářské komory v listopadu 2000 a stále žádný výsledek !

Podle infoserveru ZDNet, America Online a Freeserve jsou bledí vzteky nad zprávami, že British Telecomem vlastněný poskytovatel BTopenworld získal až 2000 nových zákazníků na ADSL za týden, zatímco oni získali maximálně příděl umožňující jim jen 100 aktivací týdně.

Oběma firmám hrozí soudní projednávání a výzva Oftelu (britský regulátor) k vyšetřování. Tak vypadá poslední vývoj v podřadném představení o boji o širokopásmové linky, jenž jsou nepostradatelnou věcí pro rozmach obchodování online v Británii.

Ředitel Freeserve John Pluthero řekl ZDNetu :

"Tvrzení BT je skandálním přiznáním, že jsou institucí omezující tržní podíl Freeserve a dalších soupeřících poskytovatelů širokého pásma. Na stávající žalostné úrovni alokací, které nám povolil BT, by nám trvalo tři až čtyři roky dostat se tam, kde BTopenworld tvrdí, že je již dnes."

Článek ze dne 12. února 2001 - pondělí

Začínáme s kolaborativními roboty