logo itpoint.cz

British Telecom se vykrvácel nákupem licencí a investicemi do provozu mobilní sítě třetí generace

British Telecom hodlá prodat či pronajmout téměř 7500 svých nemovitostí a snížit tak dluh společnosti o dvě miliardy liber.

Největší ostrovní telekomunikační společnost British Telecom jedná o prodeji majetku, aby snížila svůj třicetimiliardový dluh o dvě miliardy liber. Generální ředitel firmy David Edmonds uvedl, že společnost hodlá prodat a pronajmout zpět svých 7500 nemovitostí.

Společnost očekává, že hotovost z tohoto kontraktu (největšího svého druhu v Británii) obdrží ještě do konce tohoto roku. Tento krok je součástí velké restrukturalizace oznámené v listopadu 2000, zaměřené na snížení dluhu o deset miliard liber.

Dluh vznikl převážně kvůli investicím do licencí na provozování mobilní sítě třetí generace. British Telecom, nyní označovaný za "anglického pacienta", jedná o prodeji nemovitostí s několika kupci. Podle představitelů společnosti mezi ně například patří společnost Mapeley, což je majetkové konsorcium podporované finančníkem Georgem Sorosem.

Nemovitý majetek zahrnuje telefonní ústředny a kancelářské budovy a potenciálně i ředitelství společnosti v centru Londýna. K prodeji nebude nabídnut vysílač BT Tower, londýnská památka dokončená v roce 1965, a satelitní stanice v Cornwallu v jihozápadní Anglii. Britský telekomunikační úřad Oftel nicméně uvedl, že Telecom si bude muset ponechat kontrolu svých provozních budov, jako jsou telefonní ústředny.

Článek ze dne 9. ledna 2001 - úterý