logo itpoint.cz

Britské telekomunikační a IT společnosti očekávají snížení zisků za rok 2000

Snížení svých zisků hlásí celkem jedna třetina britských firem, zabývajících se informačními technologiemi a telekomunikacemi.

Snížení očekávaného zisku za rok 2000 hlásí celkem jedna třetina britských firem, zabývajících se informačními technologiemi a telekomunikacemi. V segmentu firem v oblasti software a počítačových služeb činí podíl společností, které očekávaly vyšší zisky, 22
%. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Ernst & Young, kterou poskytl Milan Kříž z Ogilvy PR.

Příčina poklesu očekávaných zisků přitom tkví podle průzkumu společnosti Ernst & Young ve snížení tržeb těchto firem. Ty úzce souvisí s klesajícím odbytem na amerických trzích a celkovým zpomalením globálního hospodářského růstu. Na snížené zisky chtějí IT firmy zareagovat krácením investic. Pět z deseti největších britských IT firem, které pokles zisků postihl, budou při tvorbě nových rozpočtů snižovat investice do informačních technologií.

S poklesem důvěry v internetový trh také narůstají obavy malých a středních podniků, zda jim plánovaný vstup na internet přinese očekávaný přínos. Podle průzkumu tyto firmy tvořily polovinu společností, které hlásily pokles očekávaných příjmů.

"Situaci vnímáme jako znepokojivou, jestliže více než 5 % firem z odvětví ohlásí propad zisků," komentoval výsledky šetření manažer pro e.business Ernst & Young v ČR Kevin Mar Fan.

 Česká informační agentura
jn

Článek ze dne 21. února 2001 - středa