logo itpoint.cz

Bylo dosaženo předběžné dohody o prodeji podílu v Eurotelu

Americké telekomunikační společnosti AT&T Wireless a Verizon dosáhly v pátek předběžné dohody o prodeji svého společného 49procentního podílu v největším českém operátorovi sítí mobilních telefonů Eurotel. Podle očekávání by kupcem měl být Český Telecom, který dosud v Eurotelu vlastnil 51procentní podíl. Informuje o tom list The Financial Times

Americké telekomunikační společnosti AT&T Wireless a Verizon dosáhly v pátek předběžné dohody o prodeji svého společného 49procentního podílu v největším českém operátorovi sítí mobilních telefonů Eurotel. Podle očekávání by kupcem měl být Český Telecom, který dosud v Eurotelu vlastnil 51procentní podíl. Informuje o tom list The Financial Times.

Cena podílu v Eurotelu by podle předběžné dohody měla být 1,475 miliardy amerických dolarů. "Chtějí svůj podíl prodat tak, jak je - není to taktický tah," komentoval prodej nejmenovaný americký investiční bankéř. Podle něj může brzy následovat i prodej srovnatelného podílu obou amerických společností i ve slovenském Eurotelu Bratislava. Kupcem by měly být Slovenské telekomunikace, jejichž majoritním vlastníkem je Deutsche Telekom.

Eurotel zahájil poskytování služeb v roce 1991. Nyní má více než 2,65 milionu aktivních zákazníků, což znamená téměř poloviční podíl na trhu. Podle analytiků by stoprocentní vlastnictví Eurotelu výrazně zvýšilo cenu Českého Telecomu před jeho plánovanou privatizací na podzim letošního roku.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 30. července 2001 - pondělí

Trápí vás často vaginální mykóza? Víte co vám může pomoci?
Komplexní řešení Účetnictví, Faktur, Mezd, Skladů, Daňových přiznání i EET.
I když neplatíte nejvíc? Do 30 dnů? Vzory textů, emailů, inzerátů. Fungují.