logo itpoint.cz

Callino zahájí v závěru ledna jednání s Českým Telecomem a deseti dalšími operátory o propojení pevných telekomunikačních sítí

Na český trh hodlá Callino vstoupit letos v létě s vlastní telekomunikační sítí ...

Telekomunikační operátor Callino zahájí v závěru ledna jednání s Českým Telecomem a deseti dalšími operátory o propojení
pevných telekomunikačních sítí. Na český trh hodlá Callino vstoupit letos v létě s vlastní telekomunikační sítí - sdělila tisková mluvčí společnosti Callino Marcela Marešová.

Callino v současnosti organizuje výběrové řízení pro dodavatele telefonních zařízení pro vlastní síť. Termín pro přihlášení do této soutěže vyprší 31. ledna 2001. "Hodnocení výběrového řízení a uzavření smlouvy s jedním nebo více dodavateli se uskuteční do konce února," uvedla Marešová. Od dubna by měla být zahájena realizace dodávek a instalace zařízení.

Kromě hlasových služeb plánuje Callino poskytovat také datový přenos a internetové služby. Z nich firma již nyní nabízí webhosting, serverhosting, e-mail či registraci a provoz domén.

Licence k poskytování veřejné telefonní služby a ke zřizování a provozování veřejné telekomunikační sítě společnost Callino získala loni v listopadu. Firma byla založena v červenci 1999 jako dceřiná společnost německé Callino GmbH. Jediným vlastníkem mateřské firmy je americká telekomunikační společnost Formus International, Inc.

 Česká informační agentura
kd

Článek ze dne 25. ledna 2001 - čtvrtek