logo itpoint.cz

Celkové tržby z hlasových služeb společnosti Aliatel by v roce 2006 měly dosáhnout přibližně 7,5 miliardy korun

Vyplývá to z plánu rozvoje společnosti, schváleného současnými akcionáři Aliatelu. Představy vychází z předešlých plánů, prioritou v nich je dosažení předního místa na trhu hlasových služeb.

Celkové tržby z hlasových služeb společnosti Aliatel by v roce 2006 měly dosáhnout přibližně 7,5 miliardy korun. Výnosy z datových služeb mají činit 2,5 miliardy a výnosy z internetových služeb 1,6 miliardy korun. Vyplývá to z plánu rozvoje společnosti, schváleného současnými akcionáři Aliatelu. "Naše představy vychází z předešlých plánů, prioritou v nich je dosažení předního místa na trhu hlasových služeb," řekl dnes novinářům generální ředitel společnosti Jiří Hubka.

Podíl Aliatelu na trhu hlasových služeb ke konci roku 2006 by podle objemu tržeb měl činit 12,1 procenta, v případě datových služeb 21,3 procenta a v případě internetových služeb 15,2 procenta. "Hlasové služby jsme zákazníkům z řad firem začali v plném rozsahu nabízet teprve letos v březnu, důvodem byly průtahy při jednání o propojovací dohodě s Českým Telecomem," připomněl Hubka. Zatímco letos firma ještě očekává převahu tržeb z datových služeb, již příští rok by měl být poměr opačný. "V roce 2002 plánujeme dosáhnout u hlasových služeb tržeb ve výši 1,9 miliardy korun, u datových služeb 1,2 miliardy a u internetových služeb 157 milionů," upřesnil Hubka.

V prvním čtvrtletí letošního ročníku činily tržby z provozní činnosti 254 milionů korun, celkově je však firma stále ve ztrátě. "Za letošní rok bychom poprvé měli mít hodnotu EBITDA v černých číslech, v roce 2002 plánujeme poprvé dosáhnout zisku," potvrdil Hubka původní plány společnosti. První výplata dividend se podle něj má uskutečnit v roce 2005. Loňský rok Aliatel zakončil plánovanou ztrátou 355 milionů korun, tržby z prodeje činily 629,6 milionu korun. Společnost byla založena v roce 1996, jejími vlastníky jsou s celkovým podílem 60 procent zakládající české regionální rozvodné energetické společnosti (Jihočeská, Jihomoravská, Pražská, Severočeská, Severomoravská, Středočeská a Západočeská energetika), 40procentní podíl vlastní od roku 1998 německá RWE Com GmbH & Co. oHG (dříve RWE Telliance AG).

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 18. května 2001 - pátek