logo itpoint.cz

Český Mobil chce zachovat dostupnost služeb GSM pro všechny obyvatele ČR

Stávající podmínky aukce by mohly Oskarovy zákazníky vystavit nepřiměřenému riziku, že budou nuceni za mobilní komunikace splácet až příliš vysokou cenu vynaloženou nyní za licenci UMTS.

Praha - 30. listopadu 2001 - Společnost Český Mobil opakovaně vyjádřila zájem získat licenci UMTS a projevila ochotu zaplatit takový licenční poplatek, který by vycházel z komerčně přijatelných podmínek v České republice. Český telekomunikační úřad vyhlásil aukci na tuto licenci s minimální vyvolávací cenou 3,5 mld Kč.

Společnost Český Mobil provozující mobilní síť Oskar si vybudovala pověst operátora s otevřeným a poctivým přístupem ke všem zákazníkům. "Stávající podmínky aukce by mohly Oskarovy zákazníky vystavit nepřiměřenému riziku, že budou nuceni za mobilní komunikace splácet až příliš vysokou cenu vynaloženou nyní za licenci UMTS," uvedl Al Tolstoy, generální ředitel společnosti Český Mobil. "Proto jsme se rozhodli neúčastnit se ani tohoto kola výběrového řízení ve formě aukce na udělování licencí UMTS," dodal.

 www.oskarmobil.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. prosince 2001 - středa