logo itpoint.cz

Český mobilní telefon bude mít značku Panasonic

Po kladenské továrně na mobilní telefony Sagem je zde další projekt ve východočeských Pardubicích

Investiční pobídky od státu ve formě desetileté slevy daně z příjmu právnických osob získala společnost Matsushita Communication Industrial Czech na výstavbu nového závodu v Pardubicích. Matsushita bude také osvobozena od dovozního cla na stroje a zařízení. ČIA o tom dnes informovala tisková mluvčí státní agentury na podporu zahraničních investic CzechInvest Pavlína Bolfová.

Matsushita se zavázala do nového závodu na výrobu mobilních telefonů a autorádií pod značkou Panasonic investovat 3,27 miliardy korun a vytvořit celkem 550 nových pracovních míst. Předpokládané zahájení výroby mobilních telefonů a autorádií je v dubnu 2002 a již v prvním roce počítá Matsushita s produkcí 10 milionů kusů mobilních telefonů a 400 tisíc autorádií.

Japonská společnost patří k největším zahraničním investorům v České republice díky své plzeňské továrně na výrobu televizorů. Plzeňský závod Matsushita Television Central Europe, který vyrábí barevné televizory značky Panasonic, vyváží 98 procent produkce do 30 zemí západní a východní Evropy.

 Česká informační agentura
pj

Článek ze dne 25. května 2001 - pátek