logo itpoint.cz

Český Telecom investuje do společnosti asp1000

Český Telecom a asp1000 uzavřely dohodu o strategické investici největšího českého telekomunikačního operátora do asp1000, která je vedoucím poskytovatelem aplikačních služeb v České republice

Společnosti Český Telecom, a.s., a asp1000, s.r.o uzavřely dohodu o zásadní strategické investici největšího českého telekomunikačního operátora do asp1000, která je vedoucím poskytovatelem aplikačních služeb (Application Service Provider - ASP) v České republice. Zástupci obou firem již podepsali příslušnou smlouvu a nyní očekávají konečné schválení transakce Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

"Jsme přesvědčeni o životaschopnosti obchodního modelu založeného na poskytování aplikací, v rámci kterého jsou softwarové aplikace jako například Customer Relations Management nebo Sales Force Automation provozovány na internetu a zákazník platí pouze za jejich využívání. Podle našeho názoru je zde velký potenciál v oblasti malých a středně velkých společností," řekl Fred Ledbetter, vicepresident odštěpného závodu Imaginet Českého Telecomu.

Malé a středně velké společnosti nedisponují finančními nebo lidskými zdroji pro vytvoření a provozování nejmodernějších počítačových aplikací. Stále častěji se proto obrací na externí poskytovatele aplikačních služeb. Mohou tak snížit náklady a vyhnout se potížím se zaváděním rozsáhlých systémů. "Zaujaly nás služby asp1000 a úspěchy, kterých společnost doposud dosáhla. Díky této investici bude moci Český Telecom nabízet prvotřídní ASP řešení velkému počtu svých zákazníků ze segmentu malých a středních firem," dodal Fred Ledbetter.

"Finanční podpora Českého Telecomu umožňuje asp1000 urychlit rozvoj podnikatelských aktivit a dále zlepšovat pozici společnosti na českém trhu," uvedl Manfred Joseph, generální ředitel a spoluzakladatel asp1000. "Budeme nadále zdokonalovat nabídku služeb, rozvíjet naše prodejní kanály a ještě lépe sloužit našim zákazníkům. Těší náš, že nyní máme tak silného a spolehlivého partnera, jakým je Český Telecom. Je to významná podpora a posílení naší obchodní strategie."

Přes součinnost s Českým Telecomem zůstane asp1000 nezávislou společností. "Budeme se spolu s Českým Telecomem a jeho zákazníky podílet na zavádění jednoduchých a dostupných aplikačních řešení, ale hodláme současně i nadále spolupracovat se všemi firmami na trhu, které chtějí svým zákazníkům nabídnout špičková ASP řešení," dodal Jan Maxa, zástupce generálního ředitele a spoluzakladatel asp1000.

asp1000

Společnost asp1000 založená v srpnu 2000 je poskytovatelem aplikačních služeb zaměřeným na řešení Customer Relationship Management pro malé a středně velké firmy ve střední a východní Evropě. asp1000 byla založena v České republice a po získání pozice na domácím trhu plánuje další expanzi v tomto regionu. v nedávné době byla asp1000 oceněna v celoevropské soutěži European Super Nova Competition 2001 organizované společností Tornado-Insider za podpory firem Intel, Microsoft, Gorilla Park, Hewlett Packard, PriceWaterhouseCoopers a 3TS Venture Partners cenou pro "Nejlepší nově založená společnost v České republice". v soutěži o nejlepší ".NET řešení" v České a Slovenské republice udělil Microsoft aplikacím asp1000 WebSurvey a WebAuction cenu za "Nejlepší ASP řešení pro rok 2001". Další informace o společnosti asp1000 a jejich produktech je možné získat na www.asp1000.com.

Český Telecom

Český Telecom, a. s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb.

Mimořádnou pozornost věnuje Český Telecom využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři Český Telecom za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Založením odštěpného závodu Imaginet se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce a netradičního podnikání.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 24. srpna 2001 - pátek