logo itpoint.cz

Český Telecom jmenoval nového výkonného víceprezidenta pro telekomunikační služby

S účinností od 1.4. 2001 byl do funkce Výkonného víceprezidenta pro telekomunikační služby jmenován Geroge Jankovic. Funkce Chief Sales & Marketing ředitel se ujímá Kamil Čermák.

Představenstvo ČESKÉHO TELECOMU, a.s., jmenovalo s účinností od 1.4. 2001 do funkce Výkonného víceprezidenta pro telekomunikační služby pana Geroge Jankovice. Nový viceprezident se zároveň stává pátým členem provozního výboru akciové společnosti ČESKÝ TELECOM.

Pan George Jankovic pracuje v ČESKÉM TELECOMU od 2.10.2000, kdy byl jmenován na pozici "Chief Sales & Marketing ředitel". Před příchodem do společnosti se specializoval již více než 20 let na management marketingu a prodeje ve velkých nadnárodních společnostech.

"Jsem rád, že se mohu podílet na řízení společnosti právě v době jejího vstupu do plně konkurenčního prostředí a napomáhat tak nejenom zdokonalení obchodní a marketingové činnosti, ale také další přípravě společnosti na nadcházející privatizaci", uvedl George Jankovic, výkonný viceprezident pro telekomunikační služby.

Funkce "Chief Sales & Marketing ředitel" se ujímá pan Kamil Čermák, současný výkonný ředitel pro prodej a marketing ČESKÉHO TELECOMU. Jeho hlavním úkolem bude především využití dosavadních zkušeností k dalšímu rozvoji marketingových a obchodních aktivit společnosti a k upevnění současné pozice na telekomunikačním trhu. Pan Kamil Čermák působí ve společnosti již od roku 1995.

ČESKÝ TELECOM, a.s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím zásadní přestavby sítě, uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let, rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost přitom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb.

ČESKÝ TELECOM, a.s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a.s., trvale patří k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od renomovaných mezinárodních ratingových agentur.

Profesní životopisy pana Jankovice a pana Čermáka :

CURRICULUM VITAE - GEORGE JANKOVIC
Výkonný viceprezident pro telekomunikační služby, ČESKÝ TELECOM, a.s.

 George Jankovic Profesionální historie
  • 1977 - 1993 - Manažer pro prodej - Kanada, a Manažer pro prodej - Česká a Slovenská republika, Praha , PROCTER & GAMBLE Co.
  • 1993 - 1997 - Viceprezident a generální ředitel společnosti, PEPSI-COLA INTERNATIONAL, Česká a Slovenská republika
  • 1997 - 1999 - Prezident a generální ředitel společnosti, SEAGRAM Co., Korea
  • 1999 - 2000 - Viceprezident společnosti, ALBERT - CULVER Co., USA
  • 2000 - 2001 - Chief Sales & Marketing Director, ČESKÝ TELECOM, a.s.
  • 2001 - Výkonný viceprezident pro telekomunikační služby, ČESKÝ TELECOM, a.s.

Vzdělání


CURRICULUM VITAE - KAMIL ČERMÁK
Chief Sales & Marketing Director, ČESKÝ TELECOM, a.s.

Profesionální historie

Vzdělání

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 5. dubna 2001 - čtvrtek