logo itpoint.cz

Český Telecom musel odstranit svůj internetový kiosek na Pražském Hradě

Český Telecom a.s., byl nucen pozastavit instalaci veřejných informačních terminálů (tzv. internetových kiosků) v České republice. Důvodem je předběžné opatření nařízené Městským soudem v Praze na návrh společnosti Český Internet, s.r.o.

ČESKÝ TELECOM, a.s., byl nucen pozastavit instalaci veřejných informačních terminálů (tzv. internetových kiosků) v České republice. Důvodem je předběžné opatření nařízené Městským soudem v Praze na návrh společnosti Český Internet, s.r.o.

Ze stejného důvodu musel ČESKÝ TELECOM dočasně odstranit i první český veřejný informační terminál instalovaný v říjnu na Pražském hradě >>> . ČESKÝ TELECOM nyní intenzivně pracuje na takovém právním řešení sporů, které umožní v co nejkratší době znovu obnovit instalaci a provoz internetových kiosků v České republice.

Podle Českého Internetu veřejné internetové terminály dodávané do ČR kanadskou společností King Products používají bez jeho souhlasu "technické řešení chráněné užitným vzorem".

V těchto dnech byl ČESKÝ TELECOM připraven nainstalovat prvních 30 internetových kiosků a zahájit tak již dříve avizovaný pilotní projekt.

 www.telecom.cz
tisková zpráva


Český internet oznámil projekt internetových budek před Českým Telecomem již v lednu minulého roku. Firma chtěla ve spolupráci s Českými radiokomunikacemi do poloviny letošního roku vybudovat 120 terminálů a do konce příštího roku jejich počet zvýšit minimálně o jeden tisíc. Dosud však žádný nezprovoznila !

 www.cesky-internet.cz

Článek ze dne 10. prosince 2001 - pondělí