logo itpoint.cz

Český Telecom poskytne volání do USA zdarma

Bezplatná budou všechna volání uskutečněná přes předvolbu 052 (služba Xcall) od čtvrtka 13. září, 17:00 hodin do pátku 14. září, 7:00 hodin a dále hovory přes službu Xcall od pátku 14. září 17:00 až do páteční půlnoci.

Bezplatná budou všechna volání uskutečněná přes předvolbu 052 (služba Xcall) od čtvrtka 13. září, 17:00 hodin do pátku 14. září, 7:00 hodin a dále hovory přes službu Xcall od pátku 14. září 17:00 až do páteční půlnoci. ČESKÝ TELECOM také zpětně nebude zpoplatňovat všechna volání, která se prostřednictvím služby Xcall doposud uskutečnila od úterý 11. září až do dnešního dne.

"Úterní tragická událost ve Spojených státech se bezpochyby dotkla každého z nás. Chceme pomoci všem lidem v České republice i jejím návštěvníkům, kteří se potřebují spojit s rodinnými příslušníky či přáteli v postižené oblasti. Proto jsme se rozhodli po dobu 4 dnů bezprostředně po této události neúčtovat cenu za volání do Spojených států prostřednictvím služby Xcall," uvedl Přemysl Klíma, generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU, a.s.

Při používání služby Xcall zákazníci nejprve vytočí předvolbu 052 a následně už stejné číslo jako při běžném volání (bezpočáteční nuly). V případě USA tedy číslo 052 + 1 + volané číslo v USA. Sleva neplatí pro volání z veřejných telefonních automatů.

ČESKÝ TELECOM se dále dohodl s Ministerstvem zahraničí na poskytnutí 50procentní slevy na všechny volání do USA od 11. do 23. září. Společnost také ministerstvu na své náklady zřídí a bude provozovat Zelenou linku, která bude moci být využita k informování veřejnosti. Slevy pro volání na vybraná čísla do Belgie budou v uvedeném termínu poskytovány i Ministerstvu obrany a generálnímu štábu české armády.

V současné době také probíhá jednání o rozsahu a formě pomoci určené velvyslanectví Spojených států amerických. Konkrétní řešení bude známo v pátek 14. září.

Článek ze dne 13. září 2001 - čtvrtek