logo itpoint.cz

Český Telecom se předběžně dohodl na odkoupení 49 % podílu ve společnosti Eurotel Praha.

Český Telecom nadále pokračuje v jednáních se společností AWBV o uzavření finální závazné smlouvy. V současné době však není možné zaručit, že finální smlouva bude dojednána.

Společnost ČESKÝ TELECOM, a.s., uzavřela předběžnou nezávaznou dohodu o odkoupení 49% podílu ve společnosti Eurotel Praha spol. s r.o. s firmou Atlantic West B.V., "AWBV", (joint venture mezi firmami Verizon Communications a AT&T Wireless). Výše kontraktu je stanovena na 1,475 miliardy USD splatných v hotovosti po podepsání smlouvy.

ČESKÝ TELECOM nadále pokračuje v jednáních se společností AWBV o uzavření finální závazné smlouvy. V současné době však není možné zaručit, že finální smlouva bude dojednána. V případě společné dohody poskytne ČESKÝ TELECOM o této záležitosti další informace.

"Jsme potěšeni, že jsme se v zásadě dohodli s firmami Verizon Communications a AT&T Wireless na tom, že ČESKÝ TELECOM převezme plnou kontrolu nad Eurotelem. V průběhu našeho mnohaletého partnerství dosáhl Eurotel vedoucího postavení na mobilním trhu České republiky," řekl Přemysl Klíma, generální ředitel ČESKÉHO TELECOMU, a.s. "Plně podporujeme management společnosti Eurotel, aby dále pokračoval v úspěšném řízení firmy," dodal P. Klíma.

Poradci ČESKÉHO TELECOMU jsou společnosti Morgan Stanley a Komerční banka s podporou J. P. Morgan.

ČESKÝ TELECOM, a. s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb.

Mimořádnou pozornost věnuje ČESKÝ TELECOM využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři ČESKÝ TELECOM za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Založením odštěpného závodu IMAGINET se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce a netradičního podnikání.

ČESKÝ TELECOM, a. s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a. s., patří trvale k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od významných mezinárodních ratingových agentur.

Hlavním akcionářem ČESKÉHO TELECOMU, a. s., je Fond národního majetku ČR, který vlastní 51% akcií. Hlavním partnerem společnosti je holandsko-švýcarské konsorcium TelSource s 27 %. Podílníky TelSource N. V. jsou společnosti Swisscom a KPN Royal Dutch Telecom. Dalších 6,5% akcií ČESKÉHO TELECOMU, a. s., vlastní přímo KPN Royal Dutch Telecom.

Eurotel Praha s. r. o.

Eurotel Praha, spol. s r. o., je s více než 2 650 000 zákazníků vedoucím mobilním operátorem v České republice. Vysoce kvalitní sítě Eurotelu GSM (900/1800 MHz) and T!P (450MHz) pokrývají území, na němž žije 99% obyvatel České republiky. Eurotel Praha spol. s r. o. nabízí široké spektrum služeb pro všechny skupiny zákazníků. Mezi residenčními zákazníky je oblíbená jeho značka předplacených karet Go. Zákazníci Eurotelu z řad firem spoléhají na služby s přidanou hodnotou. Eurotel je jediným operátorem v České republice, který ve své GSM síti nabízí nejmodernější mobilní technologie pro přenos dat - GPRS (General Packet Radio Service) and HSCSD (High Speed Circuit Switched Data).

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 31. července 2001 - úterý