logo itpoint.cz

Český Telecom usiluje o získání zbývajících 49 procent podílu v Eurotelu

Jednání jsou v počáteční fázi a nemusí nutně vyústit v nabídku na koupi podílu ve společnosti. Případná změna vlastnické struktury v Eurotelu Praha by však neměla nijak ovlivnit její stávající fungování.

ČESKÝ TELECOM, a.s., zaznamenal informace týkající se možného odkoupení 49% podílu společnosti Eurotel Praha spol. s r. o., který nyní společně vlastní firmy Verizon Communications a AT&T Wireless.

Rozšiřování působnosti na mobilním trhu v České republice vždy patřilo ke strategii ČESKÉHO TELECOMU, a. s. ČESKÝ TELECOM, a. s., se společnostmi Verizon Communications a AT&T Wireless vede předběžná nezávazná jednání. Tato jednání jsou v počáteční fázi a nemusí nutně vyústit v nabídku na koupi podílu ve společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., který nyní není ve vlastnictví ČESKÉHO TELECOMU, a. s.

Případná změna vlastnické struktury ve společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., by neměla nijak ovlivnit stávající strukturu a fungování Eurotelu Praha, spol. s r. o.

ČESKÝ TELECOM, a. s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím 51% podílu ve společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně účastní také na trhu mobilních služeb.

ČESKÝ TELECOM, a.s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a.s., trvale patří k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od renomovaných mezinárodních ratingových agentur.

Hlavním akcionářem ČESKÉHO TELECOMU, a. s., je Fond národního majetku ČR, který vlastní 51% akcií. Hlavním partnerem společnosti je holandsko-švýcarské konsorcium TelSource s 27 % (Swisscom a KPN Royal Dutch Telecom).

Eurotel Praha, spol. s r. o., je s více než 2 500 000 zákazníků vedoucím mobilním operátorem v České republice. Vysoce kvalitní sítě Eurotelu GSM (900/1800 MHz) and T!P (450MHz) pokrývají území, na němž žije 99% obyvatel České republiky. Eurotel Praha spol. s r. o. nabízí široké spektrum služeb pro všechny skupiny zákazníků. Mezi residenčními zákazníky je oblíbená jeho značka předplacených karet Go. Zákazníci Eurotelu z řad firem spoléhají na služby s přidanou hodnotou. Eurotel je jediným operátorem v České republice, který ve své GSM síti nabízí nejmodernější mobilní technologie pro přenos dat - GPRS (General Packet Radio Service) and HSCSD (High Speed Circuit Switched Data).

 www.telecom.cz
oznámení ČT

Článek ze dne 12. června 2001 - úterý