logo itpoint.cz

Český Telecom vydal speciální telefonní kartu u příležitosti 10. výročí jejich používání

Praha - 10.9. 2001. K 10. výročí vydávání telefonních karet byla dnes zahájena výstava "1991 - 2000 Telefonní karty - nástroj věku komunikace". V prostorách pošty pro Prahu 1 si návštěvníci mohou prohlédnout expozici nejen telefonních karet vydaných v průběhu uplynulých deseti let, ale také všechny typy dosud používaných automatů.

U příležitosti konání výstavy, kterou zájemci shlédnou zdarma, je připravena limitovaná emise telefonních karet v počtu 500 kusů. K dispozici jsou jen po dobu konání výstavy, tj. do 30. 11. 2001, v budově pošty pro Prahu 1.

 telefonní karta - limitovaná emise 500 ks     telefonní karta - limitovaná emise 500 ks

ČESKÝ TELECOM dále připravil výroční telefonní kartu v hodnotě 175 Kč, která obsahuje zdarma deset telefonních jednotek navíc. Znamená to, že zákazníci budou moci volat o tři čtvrtě hodiny déle než s klasickou telefonní kartou za 175 Kč s 50 telefonními jednotkami.

 výroční telefonní karta     výroční telefonní karta

V roce 2002 zavede ČESKÝ TELECOM modernější verzi telefonních karet, které již budou obsahovat čipy třetí generace. Ty vytvoří z běžné telefonní karty multifunkční platební nástroj. Zákazníci je kromě telefonních automatů uplatní například v internetových terminálech, nápojových automatech, při nákupu jízdenek městské, ale i vlakové dopravy. Nebudou chybět ani možnosti posílání krátkých textových zpráv či využití wapových služeb.

Čipové telefonní karty využívají zákazníci ČESKÉHO TELECOMU, a.s., od roku 1991. Do současné doby jich bylo vyrobeno asi 44 miliónů. Toto množství by stačilo na pokrytí 32 fotbalových hřišť. Telefonní karty dodávaly ČESKÉMU TELECOMU dvě firmy - Schlumberger a GEMPLUS, která spolupracuje s ČESKÝM TELECOMEM do dnešního dne.

ČESKÝ TELECOM provozuje v České republice více než 18 000 kartových a 12 000 mincových veřejných telefonních automatů.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 11. září 2001 - úterý