logo itpoint.cz

Český Telecom vyhlašuje výběrové řízení na dodávky moderní datové technologie ADSL

Osloveno bylo 8 předem vybraných společností. Volba těchto firem a vlastní výběrové řízení navazuje na předchozí kroky provedené v procesu výběru dodavatele systémů technologie ADSL pro Český Telecom.

Akciová společnost ČESKÝ TELECOM vyhlašuje k 11.05.2001 výběrové řízení na dodávku systémů špičkové datové technologie ADSL (Asymetric Digital Subscriber Line - asymetrická digitální účastnická linka). Osloveno bylo 8 předem vybraných společností. Volba těchto firem a vlastní výběrové řízení navazuje na předchozí kroky provedené v procesu výběru dodavatele systémů technologie ADSL pro ČESKÝ TELECOM, a.s. Vítěz by měl být znám na přelomu měsíců srpen a září 2001.

Zadání soutěže vychází z výsledků pilotního projektu, který probíhal v loňském roce. V něm byla technologie ADSL úspěšně testována na domácích telefonních přípojkách několika desítek zaměstnanců ČESKÉHO TELECOMU. Ještě v letošním roce zahájí společnost druhý pilotní projekt, který bude předcházet standardnímu komerčnímu provozu služeb a který bude probíhat na území Prahy.

Technologie ADSL používá standardní telefonní linky pro vysokorychlostní datovou komunikaci. Brzy se tak domácnostem, ale i podnikovým zákazníkům ČESKÉHO TELECOMU, otevře možnost využívat svou běžnou telefonní linku k připojení na Internet rychlostí několika stovek kilobitů za sekundu. Obvyklé modemy přitom jsou schopny dosáhnout rychlosti maximálně 56 kilobitů za sekundu.

ČESKÝ TELECOM, a.s., získal v šestém ročníku ankety Paegas Signum Temporis cenu pro nejvíce informačně otevřenou firmu domácího kapitálového trhu v roce 2000. V této kategorii byly posuzovány společnosti z hlavního a vedlejšího trhu pražské burzy, kde je povinnost informovat nejpřísnější. Hodnocení zahrnovalo veřejné hlasování asi tisíce odborníků a zástupců tisku a devítičlenné odborné komise.

ČESKÝ TELECOM, a.s., je s téměř čtyřmi milióny provozovaných telefonních stanic vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím zásadní přestavby sítě, uskutečněné zejména ve druhé polovině 90. let, rozšiřuje nabídku o nejmodernější telekomunikační produkty. Pozornost přitom věnuje především využití růstového potenciálu datových a internetových služeb.

ČESKÝ TELECOM, a.s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a.s., trvale patří k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od renomovaných mezinárodních ratingových agentur.

 www.telecom.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. května 2001 - pondělí

M-Files - Document Management System