logo itpoint.cz

Český Telecom získal cenu za informační otevřenost

Český Telecom se stal vítězem v hlavní kategorii prestižního finančního ocenění Paegas Signum Temporis 2000, kde získal první cenu v informační otevřenosti.

Český Telecom se stal vítězem v hlavní kategorii prestižního finančního ocenění Paegas Signum Temporis 2000, kde získal první cenu v informační otevřenosti. Vítězná společnost byla vyhodnocena na základě hlasování odborné veřejnosti českého kapitálového trhu, zástupců Burzy cenných papírů Praha, Komise pro cenné papíry, Asociace penzijních fondů, Asociace pro kapitálový trh a odborná komise soutěže. Český Telecom tak zvítězil před společnostmi ČEZ a České radiokomunikace. "Šestileté výsledky soutěže, kterou podporujeme s Burzou cenných papírů Praha a ministerstvem financí, ukazují, že se úroveň informační politiky českých firem neustále zvyšuje. Důvěryhodnost burzy a vůbec kapitálového trhu totiž s informacemi stojí a padá", řekl k tomu Tomáš Ježek, člen prezídia Komise pro cenné papíry, která podporuje soutěž od jejího počátku.

V ostře sledované nové kategorii Finanční produkt roku 2000, která je věnovaná nejprogresivnějším finančním službám a produktům s využitím moderních telekomunikačních a internetových technologií, zvítězila eBanka (dříve Expandia banka) se svým produktem Online banking. "Vítěz této nové kategorie byl vyhodnocen na základě rozsáhlé internetové a poštovní ankety mezi odbornou veřejností. Předpokládáme, že význam této nové kategorie v budoucích letech poroste, stejně jako roste význam moderních informačních technologií ve světě financí", řekl k tomu člen odborné komise Paegas Signum Temporis Jan Sýkora.

V doprovodné soutěži Manažera fondu, jejíž výsledky jsou vypočítávány podle stanovených kriterií relativní výkonnosti a volatility českých otevřených podílových fondů za posledních 36 měsíců, zvítězil AG 7 FOND spravovaný společností investAGe v kategorii smíšených fondů. V kategorii fondů obligačních a peněžního trhu vyhráli SPOROBOND a SPOROINVEST spravované Spořitelní investiční společností, a nejvýkonnějším fondem akciového trhu byl v uplynulém roce IPB akciový fond spravovaný První investiční.

Ocenění Akcie roku získaly za nejvyšší poměrný nárůst hodnoty s minimální volatilitou akcie České spořitelny jako podnikové akcie a 1. Investiční fond Živnobanky jako akcie fondu.

 Paegas Signum Temporis 2000

Článek ze dne 30. března 2001 - pátek