logo itpoint.cz

Comcast Corporation nabízí fúzi divizi ATT

Pokud by se fúze uskutečnila, vznikla by největší firma na světě v oblasti poskytování širokopásmových telekomunikačních služeb. Celková hodnota transakce je 58 miliard dolarů - tato částka představujte hodnotu hlavních širokopásmových aktivit a dalších přídavných aktivit firmy AT&T Broadband

Pokud by se fúze uskutečnila, vznikla by největší firma na světě v oblasti poskytování širokopásmových telekomunikačních služeb. Společnost Comcast Corporation (index Nasdaq: CMCSA, CMCSK) oznámila, že učinila nabídku firmě AT&T týkající se fúze společnosti Comcast Corporation s divizí firmy AT&T poskytující širokopásmové telekomunikační služby. Po této fúzi by vznikla největší společnost na světě, poskytující širokopásmové telekomunikační služby, s přibližně 22 milióny uživatelů a vedoucí pozicí na 10 světových trzích.

Podrobnosti transakce

Společnost Comcast předpokládá po fúzi roční zisky kombinovaných společností ve výši nejméně 1,25 miliardy dolarů, s potenciálním růstem na 2,6-2,8 miliardy dolarů pokud se podaří zlepšit ziskovost širokopásmových služeb. Díky tomu je tato fúze atraktivní pro akcionáře obou firem.

Ralph J. Roberts, předseda představenstva firmy Comcast, k tomu řekl : "Toto je vynikající příležitost pro akcionáře, zákazníky a zaměstnace firem AT&T a Comcast. Vedení společnosti AT&T má nyní možnost nejen nabídnout svým akcionářům zvýšení hodnoty jejich akcií, ale také zajistit si dlouhodobý růst společnosti pro budoucnost. Podle mého názoru by nová společnost měla mít všechny předpoklady stát se úspěšným hráčem na trhu se širokopásmovými aplikacemi."

Brian L. Roberts, prezident firmy Comcast, k tomu řekl : "Již několik měsíců vedeme s firmou AT&T diskuse o této fúzi. Je veliká škoda, že jsme zatím nenašli společnou řeč. Přesto věříme, že si vedení firmy AT&T najde čas na podrobné a pečlivé posouzení naší nabídky před tím, než vyhlásí svoji novou strategii v oblasti širokopásmových technologií akcionářům. Naše nabídka představuje urychlení snahy AT&T o oddělení širokopásmové divize od vlastní firmy. Tato akvizice by přispěla k úspěšnému vyřešení tohoto problému, protože omezuje tržní rizika, náklady a nejistoty v souvislosti s vydáním nové emise širokopásmových akcií AT&T. A navíc, v případě přijetí naší nabídky, budou akcionáři firmy AT&T majoritními vlastníky největší širokopásmové telekomunikační firmy na světě. A já pevně věřím, že akcionáři firmy AT&T přijmou naše vlastní akcie jako platbu za širokopásmovou divizi firmy AT&T."

Od první emise akcií v roce 1972 vzrostla hodnota firmy Comcast v přepočtu na rok o 24 procent, což je o 12 procent více než většina z 500 největších světových firem. Od roku 1998 navíc vzrostla hodnota akcií firmy Comcast o 168 procent ve srovnání s přibližně 23procentním růstem u 500 největších světových firem.

Finančními poradci firmy Comcast jsou společnosti Morgan Stanley, JP Morgan, Merill Lynch a Quadrangle Group. Právním poradcem společnosti Comcast je firma Davis Polk & Wardwell.

Článek ze dne 17. srpna 2001 - pátek