logo itpoint.cz

ComNet 2001 - návštěvnost na polovině očekávání

Pořadatelé ale zůstávají optimisty. Vystavovatele prý odvedlo odložení liberalizace trhu

Více než 13 tisíc osob navštívilo podle předběžných informací pořadatelů 9. ročník veletrhu informačních a komunikačních technologií ComNet Prague, který se od 22. do 24. května uskutečnil na pražském holešovickém Výstavišti. Pořadatelé původně očekávali kolem 22 tisíc návštěvníků, ještě v loňském roce jich bylo přibližně 20 tisíc. Na ploše o velikosti zhruba 10 tisíc metrů čtverečních se prezentovalo více než 100 firem.

"Mezi nejdůležitější momenty výstavy letos patřila demonstrace služeb UMTS firmou Siemens a zkušební digitální vysílání programu TV Nova předváděné Českými radiokomunikacemi," řekl ČIA ředitel veletrhu Gunnar Kuechler. Akce se však zúčastnilo jen několik málo velkých telekomunikačních operátorů - chyběly například Český Telecom, EuroTel, RadioMobil, Český Mobil, Aliatel nebo GTS.

"Domníváme se, že to je jednoznačně výsledek faktického odkladu otevřeného telekomunikačního trhu, a to na úkor zákazníků, kteří nemají možnost využít výhod konkurenčního prostředí. Doufáme, že se situace definitivně změní v roce 2002," věří Kuechler. Jak však vyplynulo z ankety ČIA mezi zástupci operátorů, důvodem neúčasti je především menší význam veletrhu oproti brněnskému Invexu, klesající prestiž, výrazně menší návštěvnost a oproti Invexu naopak podstatně dražší nájem výstavní plochy.

Pořadatelem ComNetu je IDG World Expo Messen-und Austellungs GmbH, dceřiná společnost International Data Group (IDG), která pořádá 168 odborných veletrhů a kongresů v 35 zemích. Pořadatelé očekávají, že třídenní veletrh navštíví přes 20 tisíc zájemců. Desátý ročník veletrhu ComNet Prague firma plánuje na 21. až 23. května 2002 opět na holešovickém Výstavišti.

 Česká informační agentura
pj

Článek ze dne 28. května 2001 - pondělí