logo itpoint.cz

Contactel bude usilovat o změnu rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže - rozhodnutí ÚHOS je nesprávné

Contactel v těchto dnech obdržel rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke svému návrhu na přezkoumání těch úkonů MŠMT, v jejichž důsledku se jeho konsorcium (Contactel, Dell a Infinity) nemohlo účastnit veřejné obchodní soutěže MŠMT na zavedení Internetu do škol.

Praha 9. srpna 2001 - Contactel v těchto dnech obdržel rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ke svému návrhu na přezkoumání těch úkonů MŠMT, v jejichž důsledku se jeho konsorcium (Contactel, Dell a Infinity) nemohlo účastnit veřejné obchodní soutěže MŠMT na zavedení Internetu do škol. Úřad návrh společnosti Contactelu v první instanci zamítl. Svoje rozhodnutí opřel o nesprávný a nepřípustný výklad §27 zákona č. 199/1994 Sb., o zadávání veřejných zakázek. Přitom navíc ani nevzal v úvahu všechny argumenty Contactelu uvedené v návrhu, ani Contactelu neumožnil vyjádřit se k zápisu z ústního jednání, které se konalo 24. 7. 2001.

"Výklad zákona použitý MŠMT a přímo převzatý i antimonopolním úřadem je zjevně nesprávný," říká Michal Čupa, generální ředitel společnosti Contactel. "Věříme, že žijeme v právním státě, kde je možno podnikat podle tržních pravidel, a že zjevně špatné rozhodnutí bude odvolacím orgánem napraveno."

Contactel má nyní patnáct dní na podání rozkladu proti uvedenému rozhodnutí. Contactel chce využít všech možných opravných prostředků ke změně tohoto rozhodnutí, protože všechny firmy sdružené v konsorciu jsou přesvědčeny o tom, že toto rozhodnutí je další z řady nesprávných a protiprávních rozhodnutí účelově omezujících podnikání na českém telekomunikačním a internetovém trhu.

Společnost Contactel byla založena v roce 1999 jako společný podnik ČESKÝCH RADIOKOMUNIKACÍ, a.s. a Tele Danmark A/S. Cílem společnosti Contactel je stát se vysoce kvalitním a vyhledávaným telekomunikačním provozovatelem. Contactel nabízí plné portfolio internetových, datových a hlasových služeb a s postupnou liberalizací dále rozšiřuje svoji nabídku. Od června 2000 je Contactel členem prestižní evropské asociace European Foundation for Quality Management.

 www.contactel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 10. srpna 2001 - pátek