logo itpoint.cz

Contactel podal rozklad proti rozhodnutí UOHS ohledně počítačů do škol

Rozklad k předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti nedávnému rozhodnutí ÚOHS ve věci soutěže na generálního dodavatele v projektu zavedení internetu do všech základních a středních škol v ČR včera podalo konsorcium firem Contactel, Dell a Infinity

Rozklad k předsedovi Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti nedávnému rozhodnutí ÚOHS ve věci soutěže na generálního dodavatele v projektu zavedení internetu do všech základních a středních škol v ČR včera podalo konsorcium firem Contactel, Dell a Infinity. ČIA to sdělila tisková mluvčí Contactelu Romana Tomasová.

"Konsorcium je přesvědčeno, že ÚOHS nepostupoval při rozhodování o návrhu Contactelu v souladu se správním řádem. Zejména nevěnoval žádnou pozornost důkazům, které jsme předložili," konstatovala Tomasová. v rozhodnutí úřadu podle ní chybí odůvodnění umožňující poznat, jakými úvahami byl ÚOHS při rozhodování veden. Podle Contactelu ministerstvo školství v průběhu veřejné soutěže porušilo hned v několika případech zákon o zadávání veřejných zakázek a svým rozporným jednáním při otevírání obálek způsobilo netransparentnost a zmatečnost celého průběhu soutěže. Firma trvá na tom, že svou nabídku podala řádně, a usiluje o zrušení současné soutěže. Rozhodnutí předsedy ÚOHS by Contactel měl obdržet nejpozději do třiceti dnů.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže sice začal s ministerstvem školství ohledně projektu správní řízení, na konci července však došel k názoru, že ministerstvo zákon neporušilo a soutěž může pokračovat. Do výběrového řízení byla přijata pouze nabídka konsorcia společností AutoCont a Český Telecom. Zbylých pět firem, které se o zakázku za zhruba 4,5 miliardy korun ucházely, neuspělo údajně kvůli základním formálním chybám v nabídkách.

 Česká informační agentura

Článek ze dne 23. srpna 2001 - čtvrtek