logo itpoint.cz

Contactel vnímá rozhodnutí ČTÚ pozitivně, ale

Contactel promítne toto rozhodnutí do cen pro koncové zákazníky, bude usilovat o další zlepšení v této oblasti a očekává, že metoda určení ceny propojení do mobilních sítí se sjednotí s metodou použitou pro propojení mezi provozovateli pevných sítí - tj. bude založena na dlouhodobých přírůstkových nákladech (LRIC).

Praha 27. listopadu 2001 - V reakci na dnešní cenové rozhodnutí regulátora týkající se propojení do veřejných mobilních telekomunikačních sítí Contactel konstatuje :

"Contactel promítne toto rozhodnutí do cen pro koncové zákazníky a bude usilovat o další zlepšení v této oblasti," řekl Michal Čupa, generální ředitel Contactelu. Pro koncového zákazníka toto rozhodnutí znamená, že dojde ke snížení cen za volání do mobilních sítí, a mělo by přinést i snížení ceny za volání mezi jednotlivými sítěmi.

Výše uvedené rozhodnutí bylo učiněno s velkým zpožděním proti původně indikovaným termínům. Rozhodovací proces přitom nebyl dostatečně transparentní. V dalším vývoji očekáváme, že metoda určení ceny propojení do mobilních sítí se sjednotí s metodou použitou pro propojení mezi provozovateli pevných sítí, tj. bude založena na dlouhodobých přírůstkových nákladech (LRIC).

 www.contactel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 28. listopadu 2001 - středa