logo itpoint.cz

Contactel zahajuje poskytování hlasových služeb

Nabídka obsahuje dva produkty, které přinášejí přenos hlasu a zároveň zákazníkům umožní snížit náklady proti dosud standardním službám na trhu až o 65 %.

Zahájení poskytování hlasových služeb pro volání z pevné telefonní sítě včera oznámila telekomunikační společnost Contactel. "Nabídka obsahuje dva produkty, které přinášejí přenos hlasu a zároveň zákazníkům umožní snížit náklady proti dosud standardním službám na trhu až o 65 procent," sdělila tisková mluvčí společnosti Zdenka Pelikánová.

Služby zahrnují výrazně změněnou variantu produktu Voice Plus, který je podle Pelikánové vhodný pro meziměstské, mezistátní hovory a hovory na mobilní telefony. Uživateli této služby by měly být především malé a střední firmy. Produkt Voice Direct je pak určen především pro přímé telefonické připojení zákazníků s velkým provozem.

Společnost Contactel je společným podnikem Českých radiokomunikací a Tele Danmark. Licenci na provozování veřejné telekomunikační sítě získala mezi prvními z tzv. alternativních operátorů v září loňského roku, propojovací dohodu s Českým Telecomem uzavřela 28. února. Již od roku 1999 působí na českém trhu jako poskytovatel datových služeb a v současnosti je největším poskytovatelem pevného připojení k internetu.

 Česká informační agentura
pk

Článek ze dne 10. dubna 2001 - úterý