logo itpoint.cz

Dalším držitelem licence k vybudování a provozování telekomunikační sítě a licence k poskytování telekomunikačních služeb v ČR se stala společnost Telia International Carrier

Český telekomunikační úřad udělil společnosti Telia International Carrier dvě licence k vybudování a provozování telekomunikační sítě a k poskytování telekomunikačních služeb v České republice.

Český telekomunikační úřad udělil společnosti Telia International Carrier dvě licence k vybudování a provozování telekomunikační sítě a k poskytování telekomunikačních služeb v České republice.

Telia International Carrier se specializuje na budování infrastruktury, vysokokapacitní komunikační linky a konektivitu hlasových a IP služeb. Obě licence umožňují společnosti Telia působit na českém trhu po dobu dvaceti let.

"České úřady kladou na nové provozovatele telekomunikačních služeb velmi vysoké nároky vycházející z nově přijatých podmínek pro vydávání licencí. Velmi nás proto těší a jsme hrdí, že jsme tyto licence získali," řekl viceprezident společnosti Telia International Carrier, Lars Rydin.

Telia International Carrier poskytne své služby prostřednictvím pevné telekomunikační sítě, která pokryje celé území České republiky. V minulosti již obdržela licenci k poskytování služeb založených na pronajímání datových okruhů s platností do roku 2009.

"Silná pozice na mezinárodním trhu spolu s využitím nových technologií otevírá společnosti Telia další možnosti i na českém trhu informačních technologií a telekomunikací. Česká republika má strategickou polohu mezi vyspělými trhy Západu a rozvíjejícími se trhy Východu," říká Robert Barnes, ředitel společnosti Telia International Carrier pro Českou republiku.

Stručně o Telia International Carrier

Telia International Carrier AB je 100% dceřiná společnost švédské telekomunikační firmy Telia, která zabezpečuje služby IP konektivity, hlasové služby a komunikační infrastrukturu a kapacitu. V současnosti je Telia IC předním evropským poskytovatelem IP konektivity do USA.

Telia IC vlastní síť optických kabelů Viking Network, která zajišťuje vysokokapacitní přenosovou šířku pásma a mezinárodní konektivitu po celém světě. Tato síť byla vybudována v rámci investičního projektu společnosti, který má za úkol do konce roku 2001 rozšířit pokrytí Telia IC ve Skandinávii, Evropě a USA. Evropská infrastruktura je navržena se síťovou topologií pro poskytování kompletního portfolia telekomunikačních služeb a IP konektivity ve všech významných městech. Na konci roku 2001 bude tato síť propojovat 50 evropských a amerických měst, přičemž by její předpokládaná délka měla dosáhnout 40 000 km.

Švédská společnost Telia je největším poskytovatelem Internetu v severoevropském telekomunikačním regionu. Spolu se svými pobočkami si po celém světě vytvořila silnou globální pozici. Zaměstnává 29 900 lidí a za rok 2000 dosáhla obratu ve výši více než 54 miliard švédských korun.

 www.telia.com
tisková zpráva

Článek ze dne 26. dubna 2001 - čtvrtek