logo itpoint.cz

Dattel není spokojen s cenovým rozhodnutím ČTÚ za propojení sítí s Českým Telecomem

Nejsme spokojeni, neboť tato cena vychází vstříc Českému Telecomu - reagoval na rozhodnutí ČTÚ generální ředitel GTS Milan Rusnák.

Za příliš vysoké považuje alternativní telekomunikační operátor Dattel maximální ceny za propojení veřejných telekomunikačních sítí, které v pátek 12. ledna stanovil Český telekomunikační úřad (ČTÚ). "Nejsme spokojeni, neboť tato cena vychází vstříc Českému Telecomu," reagoval na rozhodnutí ČTÚ generální ředitel GTS Milan Rusnák.

Propojovací dohoda, kterou Dattel a Telecom podepíší, bude v budoucnu platná i pro společnost GTS Czech. Ta zřejmě již do konce ledna totiž vznikne sloučením firem Dattel, GTS Czech, GTS Czech Net a GTS Inec do jediného subjektu se jménem GTS Czech, který se stane právním nástupcem a prakticky jediným akcionářem společnosti Dattel. Další jednání o propojovacích dohodách mezi Dattelem a Českým Telecomem se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna.

Podle Milana Rusnáka bude Dattel (GTS) nicméně nucen rozhodnutí ČTÚ o cenách za propojení sítí akceptovat, neboť uzavření propojovacích dohod mezi operátory je nezbytnou podmínkou fungování a zahájení liberalizace telekomunikačního trhu. Dohoda mezi alternativními operátory o budoucí ceně za propojení sítí 0,31 Kč zůstává v platnosti.

"Pro výpočet ceny za propojení stále považujeme za nejvhodnější metodu Best Practise, doporučenou Evropskou komisí," uvedl Milan Rusnák. GTS  nyní studuje podmínky vyhlášené ČTÚ a propočítává dopady.

 Česká informační agentura
pk, kd

Článek ze dne 16. ledna 2001 - úterý