logo itpoint.cz

Deutsche Telekom AG si za svého systémového partnera pro e-komunikaci na trhu malých a středních podniků zvolila společnost Alcatel

Společnost Deutsche Telekom si za svého dalšího systémového partnera pro hlasová a datová řešení určená firemním zákazníkům zvolil společnost Alcatel Deutsche Telekom nabízí konvergenci hlasových a datových služeb pro středně velké podniky.

Společnost Deutsche Telekom AG si za svého systémového partnera pro e-komunikaci na trhu malých a středních podniků zvolila společnost Alcatel. Deutsche Telekom hledal inovativní portfolio produktů, které by se zaměřovalo konkrétně na firmy malé a střední velikosti a bylo tak schopno lépe uspokojit narůstající poptávku po hlasových a datových řešeních.

Po průzkumu trhu, který Deutsche Telekom mezi svými zákazníky provedl na konci roku 2000, si společnost nakonec pro novou službu za svého systémového partnera zvolila společnost Alcatel a její produkt Alcatel OmniPCX Office. Alcatel OmniPCX Office je komunikační systém, který v sobě v podobě řešení "vše v jednom" integruje hlasové a datové služby, přístup na Internet, e-mail, hlasovou a faxovou schránku a také bezpečnostní řešení. Deutsche Telekom uvedl tento komunikační systém na trh pod názvem Octopus Open. Kromě Německa bude v rámci uzavřeného partnerství tento produkt nabízen ve všech zemích, ve kterých společnost Deutsche Telekom působí.

Deutsche Telekom do své nabídky poprvé zahrnuje komunikační systém, který v jednom řešení slučuje funkce pobočkové ústředny, e-mailu, serverů CTI (integrované počítačové telefonie) a komponentů sítě LAN. Systém lze snadno rozšiřovat, jeho údržba je méně náročná a kromě toho je také zákazníkovi schopen nabídnou služby voice over IP, které mu umožní dosáhnout úspor nákladů na kabeláž.

"Společnost Deutsche Telekom má na německém trhu v sektoru malých a středních podniků přibližně 300 000 zákazníků a udržuje si tak v této oblasti velice silnou pozici. Hledáme komunikační systém, který by nám v budoucnosti poskytl rozhodující konkurenční výhodu," uvedl Ottmar Flügel, Product Marketing Manager for Business Solutions firmy Deutsche Telekom. "S tím, jak se konvenční pobočkové ústředny stále více přibližují otevřenosti a funkčnosti Internetu, se pro nás konvergence stává tou největší výzvou. Nový komunikační systém od společnosti Alcatel nám umožní provozovat IP telefonii podporovanou celou řadou IT aplikací a skutečně tak v této oblasti zabodovat," dodal Flügel.

"E-business a Internet jsou nyní přístupné i menším firmám," uvedl Olivier Coste, viceprezident divize Service Providers pro podnikové aktivity společnosti Alcatel. "Především malé a střední podniky budou nyní schopny jednoduše a levně propojit prostřednictvím Internetu svá firemní a domácí pracoviště."

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 14. prosince 2001 - pátek