logo itpoint.cz

Digitální přístup DSL

Agentura pro průzkum trhu zveřejnila údaje, které potvrzují vedoucí postavení firmy Siemens v oblasti DSL CPE a přístupových koncentrátorů DSL.

Společnost Siemens, skupina Informace a komunikace - sítě (ICN) oznámila, že podle zprávy skupiny Dell Oro Group za druhé čtvrtletí tohoto roku uveřejněné tento měsíc je Siemens největším světovým poskytovatelem zákaznického vybavení pro digitální přístup DSL (DSL CPE).

Agentura Dell Oro uvedla, že Siemens je s 23,6 procentním podílem na trhu předním poskytovatelem zákaznického vybavení pro DSL. Zpráva dále uvádí, že ve druhém čtvrtletí roku 2001 se společnost Siemens posunula na druhé místo v celosvětové výrobě přístupových koncentrátorů DSL. Mezi čtyřmi hlavními výrobci přístupových koncentrátorů DSL byla firma Siemens navíc jedinou společností, která za poslední půlrok navýšila zisk.

"Nejnovější údaje zveřejněné skupinou Dell Oro potvrdily, že naše podniková strategie, v jejímž rámci se snažíme poskytovatelům služeb nabízet řešení, jež uspokojí jejich požadavky i požadavky jejich zákazníků, je správná," uvedl prezident divize Siemens Access Solutions Mark Floyd. "Předpokládáme, že v blízké budoucnosti nám tato strategie umožní získat vedoucí postavení také v ostatních segmentech trhu širokopásmového přístupu DSL."

Vedoucí pozice na trhu širokopásmového přístupu DSL úzce souvisí s dubnovým převzetím společnosti Efficient Networks Inc. Podle dřívějších zpráv agentury Dell’Oro se firma Efficient Networks stala největším poskytovatelem DSL CPE již v prosinci roku 1999.

 www.siemens.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 26. září 2001 - středa