logo itpoint.cz

Do společnosti Eurotel přichází nový výkonný ředitel pro strategický rozvoj Paul Long

Paul Long pracoval v mnoha vedoucích postech u mobilních operátorů v Evropě a podílel se na přípravách spuštění služeb 3G ve Velké Británii.

Praha 3. července 2001 - Od 2. července letošního roku posílil tým společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o., nový výkonný ředitel pro strategický rozvoj Paul Long. Paul Long je odpovědný za plánování strategického rozvoje společnosti Eurotel, spojené s rozvojem internetových služeb, nových produktů a služeb, a v neposlední řadě i s rozvojem služeb mobilních sítí 3. generace.

Před svým jmenováním do důležité pozice výkonného ředitele pro strategický rozvoj Eurotelu pracoval Paul Long v mnoha vedoucích postech u mobilních operátorů v Evropě a podílel se na přípravách spuštění služeb 3G ve Velké Británii.

Naposledy zastával pozici Vice prezidenta marketingu pro sítě 3. generace (Vice President 3G Business Marketing) u britské společnosti BT Cellnet. Byl odpovědný za celkový marketingový mix sítě 3G, vývoj aplikací, účtování, marketingová hlediska plánování pokrytí a rozvoj strategické spolupráce s dodavateli 3G terminálů.

Dále pracoval jako obchodní manažer (Commercial Manager) během spouštění provozu u italského mobilního operátora Blu a ve stejné pozici u operátora Telfort v Nizozemí. Dřívější pracovní zkušenosti z oblasti marketingu, rozvoje produktů a cenového plánování získal u telekomunikační společnosti British Telecom.

"Paul Long je zkušený manažer v oblasti telekomunikací, který má za sebou dlouhou praxi ve světových mobilních telekomunikačních společnostech. Věřím, že jeho zkušenosti z příprav sítě a služeb UMTS ve Velké Británii posunou vedoucí pozici Eurotelu i do oblasti služeb 3. generace mobilních telekomunikací," říká Terrence Valeski, generální ředitel společnosti Eurotel.

Eurotel Praha, spol s r. o., je s 2 500 000 zákazníky v dubnu 2001 největším poskytovatelem bezdrátových služeb v České republice. Sítě mobilních telefonů Eurotel GSM (900/1800 MHz) a T!P (450 MHz) pokrývají v současné době území, na němž žije 99 procent obyvatel České republiky, to znamená více než 10 milionů lidí. Eurotel provozuje více než 2850 základnových stanic, které zajišťují vysokou kvalitu pokrytí po celé zemi i uvnitř budov.

Eurotel nabízí technologii SuperSound s nejčistším zvukem hovorů v České republice. Díky službě NetCall 55 mohou zákazníci Eurotelu uskutečňovat mezinárodní hovory do 151 zemí se slevou až 60%. Eurotel nabízí nejširší roamingové pokrytí se 230 operátory v 101 zemích světa. Eurotel nabízí svým zákazníkům přístup k mobilnímu internetu WAP rychlostí o 50 % vyšší než ostatní operátoři v ČR. Jako jediný mobilní operátor v České republice nabízí Eurotel obě nejvyspělejší technologie pro mobilní datové přenosy - General Packet Radio Service (GPRS) i High Speed Circuit Switched Data (HSCSD).

Eurotel Praha spol. s r.o. je společný podnik ČESKÝ TELECOM, a.s. (51%) a Atlantic West B.V. (49%). Atlantic West B.V. je rovným dílem vlastněna Verizon Communications (NYSE:VZ) a AT&T Wireless Services (NYSE: AWE).

 www.eurotel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 4. července 2001 - středa