logo itpoint.cz

Dohoda o pronájmu mobilní sítě mezi švédskou společností Tele2 a francouzskou Cegetl SFR

Tele2 chce tímto krokem vedle poskytování pevných telekomunikačních služeb vstoupit i do oblasti mobilních komunikací.

Dohodu o pronájmu mobilní sítě podepsal švédský telekomunikační koncern Tele2 s francouzským mobilním operátorem Cegetl SFR, ze skupiny Vivendi Universal. Tele2 chce tímto krokem vedle poskytování pevných telekomunikačních služeb vstoupit i do oblasti mobilních komunikací. Tele2 by se tak od podzimu tohoto roku mohla stát prvním provozovatelem mobilní virtuální sítě (MVNO) ve Francii.

Společnost Tele2 má v Evropě už 2,77 milionu zákazníků, převážně ve Švédsku, ale i v Norsku, Luxemburgu, Lichtenštejnsku a v České republice. Podle informací francouzského ekonomického deníku Les Echos rokuje Cegetl SFR o pronájmu sítí i se dvěma dalšími velkými společnostmi, které v současnosti nepracují v oblasti telekomunikací.

Společnost Tele2 vstoupila na český trh na podzim loňského roku s nabídkou produktu "Always On" - vysokorychlostního permanentního bezdrátového připojení na internet. Firma je dceřinou společností lucemburské Tele2 Europe. Ta je plně vlastněna telekomunikační společností Société Européenne de Communication S. A. (SEC).

 http://www.pointa.cz - Česká informační agentura
haf

Článek ze dne 11. června 2001 - pondělí