logo itpoint.cz

E-Plus je na budoucnost připravena díky technologii LMDS od společnosti Alcatel

Smlouva upevňuje postavení společnosti Alcatel jako dodavatele pevných bezdrátových řešení pro mobilní sítě druhé a třetí generace.

Společnost Alcatel oznámila, že podepsala smlouvu se třetím největším mobilním operátorem v Německu, firmou E-Plus, na dodávku širokopásmové bezdrátové technologie pro síť třetí generace. Společnost E-Plus využije technologie Alcatel LMDS (local multipoint distribution service), která umožní mobilní přenos v jejích sítích GSM a UMTS. Odhadovaná hodnota kontraktu činí 40 milionů Eur. Alcatel již implementoval s svou technologii LMDS v síti GSM druhé generace, provozované společností E-Plus.

"Technologie Alcatel LMDS nám umožní rychle uskutečnit naše plány ke spuštění a zároveň položí základ budoucí sítě UMTS," konstatoval výkonný ředitel plánovací a inženýrské divize E-Plus Olaf Gerwig. "Vzhledem k tomu, že technologie LMDS již s úspěchem podpořila provoz naší sítě GSM, věříme, že poskytne stejnou technickou kvalitu a spolehlivost i v síti UMTS a umožní nám nabízet pokročilé mobilní služby, které od nás naši zákazníci očekávají."

Díky technologii UMTS mohou uživatelé mobilních telefonů používat širokopásmové služby na bázi Internetu, včetně přístupu na Internet, přímo prostřednictvím mobilních telefonů. Maximálním využitím kmitočtového spektra Alcatel LMDS nabízí operátorům mobilní řešení propojením základnovým stanic s řídícím centrem, které významně snižuje náklady na přenos v městských sítích druhé a třetí generace. Rychlejší a snadnější instalace mobilních základnových stanic umožní operátorům mobilních sítí, kteří používají technologii AlcatelLMDS, postupně zavádět flexibilní a rozšiřitelné řešení a vytvářet zisk s minimální základní investicí. Systém širokopásmového bezdrátového přístupu od firmy Alcatel rovněž podporuje vyšší rychlost přenosu dat, která je součástí zavedení nových služeb, a vysokou hustotu základnových stanic v městských oblastech. Řešení Alcatel LMDS je slučitelné s ostatními novými mobilními standardy, včetně GPRS (General Packet Radio Service) a EDGE (Enhanced Data rate for GSM Evolution.).

"Progresivní mobilní operátoři jako E-Plus chápou výhody plynoucí ze zavedení LMDS v mobilních sítích," uvedl Jean-David Calvet, výkonný viceprezident divize Fixed Wireless společnosti Alcatel. "Rozhodnutí společnosti E-Plus využít LMDS ve své síti UMTS dokládá důležitost této technologie pro trh a poskytování přenosu v budoucích mobilních sítích."

E-Plus

Společnost E-Plus Mobilfunk GmbH, Düsseldorf, vybudovala a provozuje jednu z největších digitálních mobilních sítí v Německu. Síť E-Plus High Quality Net nabízí nejlepší kvalitu hlasu a optimální pokrytí za výborné ceny. Služby E-Plus si zvolilo již 7,5 mil. zákazníků. Kromě hlasových služeb nabízí E-Plus mobilní datovou komunikaci soukromým i podnikovým klientům. Společnost E-Plus zaměstnává 4 700 pracovníků.

O společnosti Alcatel

Společnost Alcatel buduje sítě příští generace, dodává integrovaná hlasová a datová řešení typu end-to-end pro stávající a nové operátory, podniky a spotřebitele po celém světě. Společnost zaměstnává 110 000 lidí a její obrat v roce 2000 činil 31 miliard Euro. Společnost Alcatel působí ve více než 130 zemích.

 www.alcatel.cz
tisková zpráva

Článek ze dne 8. srpna 2001 - středa