logo itpoint.cz

EDS kupuje Systematics AG

Společnost EDS včera oficiálně oznámila svou doposud největší evropskou akvizici, nákup přední německé firmy v oboru IT služeb, Systematics AG. Celková hodnota transakce dosahuje přibližně 570 mil. dolarů (635 mil. euro).

Společnost EDS včera oficiálně oznámila svou doposud největší evropskou akvizici, nákup přední německé firmy v oboru IT služeb, Systematics AG. Celková hodnota transakce dosahuje přibližně 570 mil. dolarů (635 mil. euro).

EDS předpokládá, že završí akvizici v polovině tohoto roku. Akvizice by neměla ovlivnit tržby EDS v roce 2001 a měla by přispět k jejich růstu v roce 2002. Spojení obou firem přispěje k globálnímu růstu EDS, zkvalitnění managementu a k povýšení regionálního působení Systematicsu a následně k zvýšení příjmů a synergiím nákladů.

Systematics je uznáván pro své odborné znalosti v oblasti managementu CRM (Customer Relationship Management), ERP (Enterprise Resource Planning) , digitálních hodnotových řetězců (digital value chain) a systémové integrace. K 31. 12 2000 společnost vykázala tržby v hodnotě 570 mil. USD (635 mil. euro). Propojení s operacemi společnosti Systematics okamžitě zdvojnásobí přítomnost EDS v Německu, největším trhu IT služeb Evropy. Akvizice významně rozšíří profil EDS v Evropě a prohloubí její penetraci do klíčových segmentů hospodářství, jako jsou finance, vláda, pojištění a telekomunikace.

"Tato akvizice podtrhuje naši orientaci na Evropu a konkrétně na Německo," uvedl CEO Dick Brown. "Díky propojení místních znalostí průmyslu a odborných znalostí systémové integrace společnosti Systematics a naší významné strategické infrastruktuře v oblasti outsourcingu, bude EDS moci nabídnout ještě komplexnější a cílenější služby v Evropě."

V souladu s dohodou zaplatí EDS cca 430 mil. USD (480 mil. euro) v hotovosti a vydá vlastní akcie v hodnotě 140 mil. USD (155 mil. euro) a získá tak všechny veřejně obchodovatelné akcie Systematicsu. Smlouvy podléhají závěrečným připomínkám, které zahrnují schválení akvizice Evropskou komisí a akvizici minimálně 75 % nesplacených akcií Systematicsu společností EDS.

"EDS a Systematics mají vzájemně se doplňující silné stránky a profily zákazníků," řekl John Meyer, president, divize Informačních Řešení EDS pro Evropu, Blízký východ a Afriku. "Tato akvizice umožní EDS urychlit svůj růst v Německu a celé Evropě. EDS rovněž uvítá 2,700 vysoce nadaných odborníků, kteří významně podpoří naši rychlou expanzi v Evropě."

"Systematics AG je velice hrdý na to, čeho dosáhl od svého založení v roce 1985," uvedl Detlef Fischer, předseda správní rady Systematics AG. "Připojením se k EDS jsme zvýšili globální působení a posílili naši regionální přítomnost. Očekáváme, že toto spojení přinese výrazný nárůst našich tržeb a zisků."

O společnosti EDS

Společnost EDS je vedoucí celosvětovou společností, která svým klientům pomáhá dosáhnout maximální výkonnosti v moderním digitálním světě a to poskytováním služeb a řešení strategie, implementace a hostingu. EDS spojuje nejlepší technologie světa a umožňuje tak svým klientům přechod do nové digitální ekonomie a získat v této oblasti konkurenční výhodu. Pomáháme zákazníkům odstraňovat hranice, spolupracovat novými způsoby, upevnit důvěru jejich zákazníka a neustále hledat zdokonalení. Ve skutečnosti vše, co děláme, pomáhá našim klientům vyhrávat v digitální ekonomice. Sloužíme nejvýznamnějším společnostem a vládním organizacím v přibližně 55 zemích celého světa. Vykázaný zisk EDS za rok 2000 činí 19,2 miliard USD. Akcie společnosti jsou obchodovány na burze v New Yorku (NYSE:EDS) a v Londýně. Více informací na www.eds.com .

O firmě Systematics AG

Systematics byla založen v roce 1985. Jedná se o největší společnost v oblasti poskytování IT služeb na frankfurtské burze cenných papírů Neuer Markt. Hlavní nabízené služby jsou reengineering obchodních a IT procesů s cílem uvést zákazníka do kompletního řešení e-businessu. Know-how společnosti je v rozsahu od poradenství a návrhů až po implementaci, podporu a hosting. Jako integrátor nezávislý na výrobcích, společnost Systematics přináší know-how nejvyšší úrovně do oblastí s rapidně se zvyšujícími požadavky na IT, zejména na bankovnictví, pojišťění, obchod, telekomunikace a vládní sektor. Více informací na www.systematics.de .

 www.eds.com
tisková zpráva

Článek ze dne 6. dubna 2001 - pátek